بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، 31، تیر، 1397 | Sunday، 22 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

شرکتهای حمل و نقل جاده ای نیاز به اخذ پروانه کسب از اتحادیه های صنفی ندارند

کد خبر: 20688
چهارشنبه 2 آذر 1390 ساعت 8:49
نمایش: 7

http://www.bananews.ir/سرپرست حمل و نقل پایانه های کرمان گفت: شرکت ها و موسسات حمل و نقل جاده ای براساس مصوبه هیئت وزیران نیازمند اخذ پروانه کسب از اتحادیه های صنفی نیستند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مسعود جمیلی گفت: به دنبال ابلاغ مصوبه هیئت وزیران در ۱۴ آبان ماه سال جاری با استناد به اصل ۱۳۸قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، شرکتها و موسسات حمل ونقل کالا و مسافر در بخش حمل و نقل برون شهری نیازمند اخذ پروانه کسب از اتحادیه های صنفی نیستند.

جمیلی ادامه داد: این شرکتها و موسسات باید همانند قبل مجوز فعالیت خود را از ادارات کل حمل و نقل و پایانه های استانها اخذ کنند.

وی اظهار داشت: طبق بخشنامه ای که هیئت وزیران در تاریخ ۱۲شهریور سال جاری به تصویب رساند، شرکتها و موسسات حمل و نقل درون و برون شهری را موظف به اخذ پروانه کسب از اتحادیه های صنفی می کرد اما به دنبال آن اصلاحیه و مصوبه جدیدی در تاریخ ۱۴ آبان ماه سال جاری پس از تصویب، ابلاغ شد.

جمیلی ابراز داشت: براساس این اصلاحیه شرکتها و موسسات حمل و نقل جاده ای مشمول مصوبه اخذ مجوز کسب از اتحادیه های صنفی نبوده و تنها آژانسهای اتومبیل کرایه درون شهری مشمول اخذ پروانه کسب از اتحادیه های صنفی خواهند بود.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها