بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، 26، مرداد، 1397 | Friday، 17 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

عزل مدیران تعاونی‌های مسکن مهر با عملکرد ضعیف

کد خبر: 22025
پنجشنبه 1 دی 1390 ساعت 9:45
نمایش: 30

http://www.bananews.ir/براساس تصمیم مسئولان اداره کل تعاون و مسکن و شهرسازی خوزستان، اگر مدیران عامل تعاونی‌های مسکن مهر عملکرد ضعیفی داشته باشند، عزل می‌شوند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سیدخلف موسوی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در نشست "بررسی موانع و مشکلات ساخت و ساز مسکن مهر" با اشاره به توسعه شهرها و فرهنگ شهرنشینی و بالارفتن هزینه‌های ساخت مسکن در شهرها، اظهار کرد: بسیاری از شهروندان به راحتی نمی‌توانند صاحب مسکن شوند و نیاز به کمک دولت دارند که خوشبختانه دولت وارد میدان مسکن شد و یک حرکت جهادی را در مسکن شهری و روستایی آغاز کرد.

وی افزود: دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله تعاون و مسکن و شهرسازی، امور عمرانی استانداری و فرمانداری‌ها و اتحادیه‌ها و تعاونی‌های مسکن مهر با تلاش مضاعف توانستند مراحل پیشرفت کار را در بخش مسکن مهر پیگیری کنند.

موسوی با اشاره به این‌که به گام‌های پایانی مسکن مهر رسیده‌ایم، تصریح کرد: لازم است موانع و مشکلات آن دسته از تعاونی‌های مسکن مهر که در رکود هستند یا روند ساخت و ساز آ‌ن‌ها مطلوب نیست، بررسی و گره‌های کار آن‌ها گشوده شود؛ در غیر این صورت ممکن است آسیب جدی به سرمایه‌های بیت‌المال و متقاضیان مسکن وارد شود. همچنین ضروری است تعاونی‌های مسکن فعال نیز مورد حمایت و تشویق قرار گیرند.

در ادامه این نشست نصرالله دهقانی، مدیرکل مسکن و شهرسازی خوزستان، بر ضرورت ایجاد انگیزه و نشاط در مردم برای تداوم کار مسکن مهر تاکید کرد و افزود: از تعداد ۵۰ هزار واحد مسکونی مربوط به تعاونی مسکن مهر که در استان وجود دارد، ۳۰ درصد غیرفعال‌ هستند.

وی خواستار تلاش بیشتر برای حل مشکلات تعاونی‌ها و سرعت بخشیدن به روند ساخت و ساز در تعاونی‌های مسکن مهر شد.

در این نشست مقرر شد به منظور از سرگیری فعالیت ساخت و ساز مسکن مهر مهلتی به مدیران عامل و هیات مدیره اتحادیه‌ها و تعاونی‌های کم کار و راکد داده شود تا در صورت عدم پیگیری نسبت به عزل مدیران و جایگزینی اعضایی که سهم آورده ناچیزی دارند، اقدام شود.

همچنین مقرر شد کارگروهی متشکل از معاونان و کارشناسان سازمان مسکن، تعاون و نمایندگان بانک‌های عامل در استان با هماهنگی و همکاری فرمانداران و مسوولان ذی‌ربط در شهرستان‌ها برای بررسی موانع و مشکلات و ارایه راهکارهای لازم به منظور تسریع در ساخت و ساز و افتتاح و بهره‌برداری از واحدهای مسکن مهر، در شهرستان‌ها تشکیل شود.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها