بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، 31، تیر، 1397 | Sunday، 22 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

قانون صدور شناسنامه فنی - ملکی در دست بازنگری است

کد خبر: 4411
دوشنبه 11 بهمن 1389 ساعت 9:56
نمایش: 4

www.BanaNews.irرئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور از بازنگری آئین‌نامه‌های قانون صدور شناسنامه فنی - ملکی خبر داد و گفت: قانون صدور شناسنامه فنی - ملکی هر پنج سال یک بار باید مورد بازنگری قرار گیرد که آخرین بازنگری آن مربوط به ۷ سال پیش است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir) به نقل از فارس، سید مهدی هاشمی افزود: وزارت مسکن و شهرسازی در حال بازنگری آئین‌نامه‌های قانون صدور شناسنامه فنی - ملکی است، چرا که تدوین آئین‌نامه‌ها در سیستم دولتی صورت می‌گیرد و پس از تصویب ابلاغ می‌شود.

هاشمی با تأکید بر اینکه در بازنگری صورت گرفته قطعا تغییراتی نیز در آئین‌نامه‌های قانون صورت می‌گیرد، گفت: تا زمانی که بازنگری‌ها صورت نگرفته باشد تمام آئین‌نامه‌های موجود قانون صدور شناسنامه فنی - ملکی باید اجرا شود بنابراین تمام مصوبه‌ها قابل اجرا است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در پاسخ به این سوال که مگر قانون فعلی صدور شناسنامه فنی - ملکی دارای چه نواقص یا ایراداتی بوده که قرار است بازنگری در آن صورت گیرد اظهار داشت: سوال من هم این است آیا تمام ساختمان‌های کشور که باید دارای شناسنامه فنی باشند این شناسنامه را دارند پس باید دید با وجود قانون چرا این مشکل همچنان پابرجاست.

وی ادامه داد: باید با اشکالات موجود برطرف شود و دید که چرا با وجود قانون در اجرا با مشکل مواجه هستیم.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها