بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، 1، مرداد، 1397 | Monday، 23 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بیمه کارگران ساختمانی کمتر از یک درصد هزینه های ساخت

کد خبر: 18486
یکشنبه 10 مهر 1390 ساعت 10:52
نمایش: 12

http://www.bananews.irمدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی درباره انتقادهای شورای شهر به افزایش حق بیمه کارگران ساختمانی گفت: حق بیمه‌ای که برای کارگران ساختمانی پیش بینی شده بسیار ناچیز است، بیمه کارگران ساختمانی کمتر از یک درصد در هزینه‌های ساختمانی نقش دارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) رحمت الله حافظی در گفت‌وگو با فارس درباره انتقادهای اعضای شورای شهر به افزایش حق بیمه کارگران ساختمانی اظهار داشت: جلسه‌ای با کمیسیون بهداشت در رابطه با بیمه کارگران ساختمانی برگزار شد که در این جلسه نماینده شورای شهر، انبوه سازان و جوامع کارگری حضور داشتند.

وی ادامه داد: براساس این جلسه کارگروهی متشکل از ذی‌نفعان برای بررسی موضوع حق بیمه کارگران ساختمانی تشکیل شد.

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی یادآور شد: برخلاف انتقادها، افزایش میزان حق بیمه‌ای که برای کارگران ساختمانی پیش بینی شده بسیار ناچیز است.

حافظی با بیان اینکه بیمه کارگران ساختمانی کمتر از یک درصد در هزینه تمام شده یک ساختمان نقش دارد، افزود: در یک ساختمان در منطقه شهری و برخوردار از ۲ میلیون تومان بیشتر سهم بیمه کارگران ساختمانی نمی‌شود.

به گزارش فارس: طبق ماده ۲۸ قانون تأمین اجتماعی نرخ حق بیمه ۳۰ درصد بوده که ۷ درصد آن سهم بیمه شده، ۳درصد سهم دولت و ۲۰ درصد سهم کارفرمایی است که در خصوص کارگران ساختمانی با عنایت به قانون بیمه‌های اجتماعی ۷ درصد سهم بیمه شده توسط شخص بیمه شده، ۳درصد توسط دولت و ۲۰ درصد حق بیمه سهم کارفرمایی از محل حق بیمه ساختمانی تأمین و در صورت کسری ۲۰ درصد سهم کارفرمایی، اجرای قانون را با مشکل مواجه خواهد ساخت.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها