بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، 26، مرداد، 1397 | Friday، 17 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

آموزش ۴۸۰۰ کارگر ساختمانی

کد خبر: 22693
سه شنبه 13 دی 1390 ساعت 11:27
نمایش: 19

http://www.bananews.ir/مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان شمالی گفت: چهار هزار و ۷۹۲ نفر از کارگران شاغل در صنعت ساختمان استان در راستای افزایش توانمندی حرفه‌ای خود، مورد آموزش و سنجش قرار گرفتند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حسین بابایان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: از این تعداد کارگران شاغل در صنعت ساختمان خراسان شمالی دو هزار نفر به سازمان تأمین اجتماعی مراجعه کردند و بیمه شدند.

وی اضافه کرد: با وجود تکمیل ظرفیت بیمه این استان اما سنجش و آموزش کارگران توسط سازمان فنی و حرفه‌ای همچنان در حال اجراست.

بابایان سهم بیمه و آموزش کارگران ساختمانی در خراسان شمالی برای سال‌های ۸۹ ، ۹۰ را چهار هزار کارگر ساختمانی عنوان کرد و گفت: تاکنون این سهم در استان به طور کامل محقق شده است.

وی تصریح کرد: هر چند دارا بودن مهارت و اخذ پروانه مهارت در سطح درجه سه برای بیمه شدن کارگران کافی است اما به لحاظ اهمیت افزایش آگاهی کارگران و استادکاران در این عرصه، از تمام دارندگان پروانه مهارت درجه سه درخواست شده تا برای تکمیل مهارت خود آموزش‌های سطح دو و یک را نیز فراگیرند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان شمالی اظهار داشت: این آموزش‌ها اکنون علاوه بر فنی و حرفه‌ای در آموزشگاه‌های آزاد نیز ارائه شده و افراد شاغل در صنعت ساختمان می‌توانند این آموزش‌ها را فرا بگیرند.

وی در ادامه با اشاره به آغاز دومین مرحله ثبت‌نام اینترنتی آزمون‌های ادواری که به صورت غیرحضوری انجام شد، گفت:‌ بر همین اساس این آموزش‌ها در ۱۸۱ رشته مهارتی به داوطلبان ارائه می‌شود.

بابایان تصریح کرد: آزمون‌های ادواری فنی و حرفه‌ای در هفته جاری برگزار و نتایج آن در ۲۵ ماه جاری اعلام خواهد شد.

به گفته وی، در نخستین مرحله ثبت نام اینترنتی آزمون‌های ادواری که با کمترین مشکل در خراسان شمالی به اجرا درآمد، هزار و ۴۱۶ نفر، متقاضی اخذ گواهینامه‌های مهارتی بودند که در آزمون‌ها نیز شرکت کردند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان شمالی اظهار داشت: از این تعداد ۵۲۸ نفر موفق به اخذ گواهینامه مهارت شدند که این تعداد، حدود ۵۰ درصد از شرکت کنندگان استان خراسان شمالی را شامل می‌شود.

خراسان شمالی با دارا بودن هفت شهرستان و ۸۳۶ هزار جمعیت، هشت مرکز فنی و حرفه‌ای دارد.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها