بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، 4، مهر، 1397 | Wednesday، 26 September، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بازنشستگی حق قانونی کارگران

کد خبر: 85813
سه شنبه 28 آذر 1396 ساعت 19:55
نمایش: 192

یک مقام مسئول کارگری معتقد است کارگران سربار سازمانی که ۹۸ درصد سهامش را در اختیار دارند، نیستند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ علی اصلانی با بیان اینکه کارگران سهامدار تامین اجتماعی هستند نه سربار آن، گفت: کسانی که بازنشستگی پیش از موعد و بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور را به باد انتقاد گرفته و کارگران را سربار تامین اجتماعی می‌دانند، باید بدانند که کارگران سهامدار سازمان تامین اجتماعی هستند و اگر امروز انگ سربار بودن به آنها خورده می‌شود، به دلیل سوء مدیریت سازمان و برداشت‌های متعدد از منابع صندوق تامین اجتماعی و عدم بازگرداندن آن است.

وی ادامه داد: بدهی بالای دولت به تامین اجتماعی و وجود مهمانان ناخوانده بر سفره تامین اجتماعی موجب شده تا امروز بیشتر کارگران نتوانند از مزایای بازنشستگی استفاده کنند.

به گفته عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار پرداختی‌های ماهانه تامین اجتماعی به ۷۳۰۰ میلیارد تومان رسیده و بازنشستگان نباید تاوان سوء مدیریت‌های گذشته تامین اجتماعی را بدهند.

اصلانی با تاکید بر اینکه کارگران و کارفرمایان سهامدار ۹۸ درصد سهام تامین اجتماعی هستند، افزود: کارگری که ۲۵ سال به صندوق تامین اجتماعی حق بیمه واریز کرده، حق قانونی اوست که از آن در دوران بازنشستگی استفاده کند. نمی‌توانیم به دلیل برخی سوء مدیریت‌ها در تامین یا بدهی سنگین دولت به سازمان، بازنشستگی پیش از موعد یا بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان‌آور را زیر سوال ببریم و آن را مشکل تامین اجتماعی بخوانیم.

رییس کانون شورای اسلامی کار البرز گفت: انتظار ما از مسئولان تامین اجتماعی این است که واقعیات را بگویند و هزینه‌های تراشیده شده، مهمانان ناخوانده سفره تامین اجتماعی و بدهی پرداخت نشده دولت به سازمان را به سادگی نادیده نگیرند.

وی در پایان گفت: طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، سازمان تامین اجتماعی تا سال ۱۴۰۴ حدود ۱۱۹ هزار میلیارد تومان کسری بودجه خواهد داشت و اگر امروز که در سال ۱۳۹۶ هستیم سازمان نتواند پاسخگوی مطالبات کارگران و سهامداران خود باشد در سال ۱۴۰۴ با بحران جدی‌تری روبه رو خواهد شد.

ایسنا

نظرات کاربران

برچسب‌ها