جمعه، 28، تیر، 1398 | Friday، 19 July، 2019

ششمین نیروگاه خورشیدی در استان همدان به مدار سراسری برق کشور متصل شد.

کد خبر: 101736
جمعه 21 دی 1397 ساعت 0:0
نمایش: 44

به گزارش روابط عمومی سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا): این نیروگاه با ظرفیت ۷ مگاوات (۶ مگاوات میز ثابت و ۱ مگاوات تراکر یا متحرک ) توسط شرکت کرینر سولار انرژی پارسیان واقع در منطقه بشیک تپه همدان با جذب سرمایه خارجی(آلمان) به میزان ۷٫۷۵ میلیون یورو احداث گردیده است.
این گزارش می افزاید: مهمترین ویژگی نیروگاه نوع سازه و استراکچر آن می باشد که با وجود پایه های پیچی و ماشین آلات پیشرفته با بهره مندی از GPS و لیزر با حداقل خطا نصب می شوند و سرعت خوبی نیز در پیشرفت پروژه دارند. اشتغال زایی بیش از ۱۰۰ نفر در طول مدت ساخت پروژه و اشتغال به کار ۷ نفر نیرو پس از اتمام پروژه که تمامی افراد از میان بومیان منطقه انتخاب شدند از دیگر مزیت های این پروژه نیروگاهی می باشد.
بنا بر این گزارش: این نیروگاه با تولید ۱۴۰۰۰ مگاوات ساعت برق در سال از انتشار ۹۵۹۸ تن دی اکسید کربن جلوگیری می نماید. همچنین باعث صرفه جوئی در مصرف سوخت فسیلی(۳.۹۵ میلیون متر مکعب )و آب (۳۰۶۰ مترمکعب)خواهد شد.
لازم به ذکر است تاکنون ۶ نیروگاه مگاواتی به ظرفیت ۴۵/۴ مگاوات و بیش از ۲۲ نیروگاه کوچک مقیاس(پشت بامی) در استان همدان نصب و به بهره برداری رسیده است.

لینک اصل محتوا در سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا)

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی