چهارشنبه، 26، تیر، 1398 | Wednesday، 17 July، 2019

در یک اقدام زیست محیطی، پسماند عایق های حرارتی نیروگاه تبریز جمع آوری، انتقال و پاکسازی شدند. به منظور صیانت از محیط ...

کد خبر: 104323
سه شنبه 9 بهمن 1397 ساعت 11:59
نمایش: 52

در یک اقدام زیست محیطی، پسماند عایق های حرارتی نیروگاه تبریز جمع آوری، انتقال و پاکسازی شدند.

به منظور صیانت از محیط زیست و در راستای اجرای ضوابط و مدیریت اصولی پسماندهای صنعتی و ویژه با هدف جلوگیری از آلودگی آب و خاک و آثار زیانبار آن ، با پیگیری های کارشناس محیط زیست شرکت و موافقت مدیریت محترم عامل، پسماند عایق های حرارتی موجود در سایت نیروگاه با مشارکت عمومی طی چهار روز جمع آوری، انتقال و پاکسازی گردید

طبق اظهار مدیر دفتر مهندسی نیروگاه تبریز: عایق های حرارتی استفاده شده در بویلر نیروگاه تبریز از نوع پشم سنگ و عایق های معدنی آلومینوسیلیکاتهای قلیایی خاکی می باشد و به استناد نتایج آنالیزهای انجام شده توسط آزمایشگاه معتمد، پسماندهای موجود فاقد آزبست بوده و صرفاً حاوی Amorphous phase می باشد.

مهندس آخسمه در توضیح این مطلب افزود : جهت مدیریت دفع اصولی و ساماندهی این ضایعات و نظر به جنبه های زیست محیطی موضوع، فرایندهای بازیافت، امحا و دفن بهداشتی این پسماندها مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت  پروسه دفن بهداشتی این پسماندها مورد تایید واقع شده و با توجه به تاثیرات منفی پسماندهای صنعتی بویژه بر محیط زیست، جهت دفن اصولی و جانمایی محل دفن این ضایعات، با سازمان حفاظت محیط زیست استان مکاتبه گردید و مجوز دفن این پسماندها در سایت دفن پسماندهای صنعتی و ویژه سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز با رعایت موازین زیست محیطی اخذ گردید.

وی ادامه داد: با نظر مثبت مدیریت شرکت مبنی بر رعایت موازین زیست محیطی و به استناد ماده ۷ قانون مدیریت پسماند و همچنین در راستای برآورده نمودن شرایط و الزامات زیست محیطی در خصوص حمل پسماندهای صنعتی ، با مشارکت سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز و با همکاری شهرداری خسروشاه، ۱۳۵ تن از پسماندهای مذکور جمع آوری و با رعایت کامل اصول زیست محیطی به مرکز دفن منقل گردید تا بر اساس ضوابط خاص و مقررات ویژه  بصورت اصولی دفن گردند.

ایشان در پایان از مدیرعامل و معاونت مهندسی و برنامه ریزی شرکت، مدیریت نیروگاه، امور بازرگانی، امور حراست و همچنین همکاران بخش های پشتیبانی و خدماتی نیروگاه تبریز که نقش به سزایی در این اقدام زیست محیطی داشتند تقدیر و تشکر گردند.

لینک اصل محتوا در شركت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی