دوشنبه، 27، خرداد، 1398 | Monday، 17 June، 2019

ارائه مزیت های ساختمان های سبز در برنامه رادیویی پرتو

کد خبر: 113010
دوشنبه 26 فروردین 1398 ساعت 23:30
نمایش: 75

بارویکرد مدیریت مصرف برق پخش شد ؛

ارائه مزیت های ساختمان های سبز در برنامه رادیویی پرتو

سومین قسمت از برنامه رادیویی پرتو باموضوع مزیت ساختمان های سبز در مدیریت مصرف ، از صدای مرکز سمنان به روی آنتن رفت .

کارشناس مدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان سمنان در این برنامه بیان داشت: امروزه امنیت، قابلیت اطمینان و در دسترس بودن منابع انرژی، امری ضروری در پایداری و توسعه اقتصادی جوامع می باشد .

وحید تیموری افزود: از جمله نقاط پر مصرف و کم بازده در بحث انرژی ، ساختمان ها هستند بنابراین بهینه سازی در این بخش می تواند در دراز مدت باعث صرفه جوئی سرمایه و انرژی برای کشور گردد .

وی با اشاره به این که ساختمان های سبز به ساختمان هایی اطلاق می شود که میزان تولید انرژی سالانه در آن برابر و یا بیشتر از انرژی مصرف شده است اضافه کرد: مصرف انرژی در این ساختمان ها ۶۰ درصد کمتر از ساختمان های معمولی می باشد .

وی تصریح کرد: تغییر قطر کانال سیستم های تهویه هوا ، تعویض پنجره های دوجداره ، عایق بندی سقف، کف و دیوارها ، عایق کاری کانال ها و لوله های آب گرم ، تغییر سیستم سرمایش و گرمایش به سیستم های تهویه مطبوع با راندمان بالا و هوشمند ، از جمله عواملی هستند که در ساختمان های انرژی صفر رعایت می شوند .

گفتنی است: اخبار صنعت توزیع برق استان توسط "ریحانه عامری" از کارشناسان این شرکت به همراه پیام های مدیریت مصرف از بیان مجری برنامه پخش شد .

لازم به ذکر است: در این قسمت از برنامه ، معصومه کوثری از شهرستان شاهرود به عنوان برگزیده بهترین جمله پیرامون مدیریت بهینه مصرف برق معرفی گردید .

لینک اصل محتوا در شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی