پنجشنبه، 2، خرداد، 1398 | Thursday، 23 May، 2019

عملکرد غیرسازه‌ای، اولویت اول طرح احیاء و تعادل‌بخشی آب‌های...

کد خبر: 101260
سه شنبه 18 دی 1397 ساعت 11:33
نمایش: 41

مجری طرح احیاء و تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی آذربایجان‌شرقی گفت: عملکردهای غیرسازه‌ای همچون مسدودسازی چاه‌های غیرمجاز، ایجاد اکیپ‌های گشت و کنترل، نصب کنتورهای هوشمند و اطلاع‌رسانی، آموزش و فرهنگ‌سازی در اولویت اول مدیریت منابع آب قرار دارد.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی، مهندس محمد محمدی، در جلسه‌ی توجیهی عوامل اجرایی اکیپ‌های گشت و کنترل در حوزه‌ی خزر، وظیفه‌ی ذاتی وزارت نیرو در حوزه‌ی آب را حفاظت از منابع آب دانست.

مهندس محمدی افزود: عملکردهای غیرسازه‌ای همچون مسدودسازی چاه‌های غیرمجاز، ایجاد اکیپ‌های گشت و کنترل، نصب کنتورهای هوشمند و اطلاع‌رسانی، آموزش و فرهنگ‌سازی در اولویت اول مدیریت منابع آب کشور قرار دارد.

وی مشارکت مردمی را عامل موفقیت طرح احیاء و تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی دانست و گفت: اکیپ‌های گشت و کنترل در ۱۳ شهرستان استان مستقر هستند و اقدامات خود را براساس برش‌های شهرستانی با جدیت پیگیری می‌کنند.

مجری طرح احیاء و تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی استان در پایان مسلوب‌المنفعه کردن هزار و ۵۲۰ حلقه چاه غیرمجاز را از جمله اهداف این طرح طی سال جاری در استان دانست و گفت: پروژه‌ی انسداد چاه‌ها، تعیین تکلیف چاه‌های غیرمجاز قبل و بعد از سال ۸۵ و نصب کنتورهای هوشمند در کنار فعالیت اکیپ‌های گشت و کنترل به عنوان مهمترین فعالیت‌های اجرایی طرح احیاء و تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی است که با جدیت در استان پیگیری می‌شود.

در ادامه، مهندس علی اسماعیلی، رئیس گروه تعادل‌بخشی و آب‌های زیرزمینی با بیان اینکه شرکت مهندسین مشاوره یکم به عنوان پیمانکار جدید طرح احیاء و تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی از ماه جاری به مدت ۲۰ ماه انتخاب شده است، به توجیه اکیپ‌های گشت و کنترل در خصوص قراردادهای جدید پرداخت و گفت: تعهد صادقانه و وجدان کاری از اصول اولیه‌ی عوامل اجرایی اکیپ‌های گشت و کنترل است و بایستی ارسال مستندات اقدامی به طور واضح و شفاف و در وقت مقرر انجام شود.

در پایان این جلسه مهندس بامدادنیا مدیر امور مطالعات پایه و حفاظت از منابع آب شرکت مهندسین مشاوره یکم به معرفی اجمالی این شرکت پرداخت و اعضای اکیپ‌های گشت و کنترل پرسش‌های خود در مورد قرارداد جدید و چگونگی کار را مطرح کردند.

لینک اصل محتوا در شركت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی