یکشنبه، 30، تیر، 1398 | Sunday، 21 July، 2019

ساماندهی رودخانه های شهرستان نهبندان

کد خبر: 108975
پنجشنبه 16 اسفند 1397 ساعت 16:0
نمایش: 68

رئیس اداره منابع آب شهرستان نهبندان گفت: با اقدام شرکت آب منطقه‌ای استان خراسان جنوبی و همکاری سازمان حفاظت محیط زیست استان ، بازگشایی رودخانه میان تگ چاهدراز و ساماندهی رودخانه سیکوری از توابع بخش شوسف شهرستان نهبندان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی،"محمد علی شهابی"با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای حفاظت و صیانت از رودخانه ها و به منظور جلوگیری از وقوع خسارت های احتمالی ناشی از وقوع سیل، بازگشایی، لایروبی و رفع تصرفات رودخانه های میان تگ چاهدراز و سیکوری در محدوده مطالعاتی سهل آباد از توابع بخش شوسف شهرستان نهبندان،صورت پذیرفت.

وی افزود: این اقدام در قالب طرح ساماندهی و لایروبی رودخانه های منتهی به تالاب کجی نمکزار به منظور تسهیل هدایت آب به پیکره آبی تالاب کجی نمکزار و با اهداف عمومی بازگشایی و کنترل سیلاب بر اراضی چاه های کشاورزی مجاور رودخانه های مذکور انجام شد.

شهابی گفت: این پروژه شامل بازگشایی و لایروبی رودخانه میان تگ چاهدراز به طول حدودا ۵ کیلومتر و مساحت تقریبی ۷.۵ هکتار و احداث دایک حفاظتی در رودخانه سیکوری به طول ۳ کیلومتر و ارتفاع متوسط ۲ متر و بازه ساماندهی شده در رودخانه سیکوری به طول ۶ کیلومتر می باشد.

وی خاطر نشان ساخت: پس از برگزاری نشست هم اندیشی با بهره برداران و اهالی مناطق مذکور در خصوص بازگشایی و ساماندهی رودخانه های سیکوری و میان تگ چاهدراز، عملیات اجرایی مذکور بدون اخذ حکم قضایی،با حضور کارشناسان اداره منابع آب نهبندان و با همکاری بهره برداران چاه های کشاورزی انجام گرفت.

لینک اصل محتوا در شبكه خبری آب كشور

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی