چهارشنبه، 5، تیر، 1398 | Wednesday، 26 June، 2019

تولیدات دانش آموزی در بازارچه های کار و فناوری با محوریت نجات آب و...

کد خبر: 109385
دوشنبه 20 اسفند 1397 ساعت 4:0
نمایش: 59

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: در سال تحصیلی جاری با توجه به زمینه همکاری فعال و سازنده مابین شرکت آب منطقه ای و اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی، بازارچه های کار و فناوری دانش آموزی با محوریت نجات آب و محیط زیست به اجرا در آمده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، کاظم جم با اعلام این خبر افزود: از ابتدای سال تحصیلی جاری بخشی از نواحی آموزشی استان تولید فناورانه و کارآفرینی خود را به موضوع نجات آب و محیط زیست اختصاص داده اند که روز گذشته از یکی از پژوهشکده های فعال در سطح شهر مشهد با حضور نمایندگانی از شرکت آب منطقه ای و اداره کل آموزش و پرورش بازدید صورت گرفت.

جم اظهار داشت: ساخت سیستم های بازچرخانی آب در واحدهای صنعتی و کشاورزی، سیستم های کشت هیدروپونیک، سامانه های آبیاری هوشمند، سیستم های هشدار هدررفت آب، سیستم های تصفیه آب و حذف کلر، تولید المان های هنری دوستدار طبیعت، توسعه مشاغل بومی روستایی کم آب طلب و امثالهم از جمله دستاوردهای پژوهشی و فناورانه دانش آموزان در این پژوهشکده بود.

وی اظهار داشت: با توجه به پتانسیل بسیار خوب موجود در بازارچه های کار و فناوری دانش آموزی در استان خراسان رضوی، مقرر شده است علاوه بر ارزیابی و تقدیر از آثار برتر در حوزه سازگاری  با کم آبی و حفاظت محیط زیست، بخشی از تجهیزات و امکانات سخت افزاری شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی به صورت پایلوت در اختیار تیم های پژوهشی قرار گیرد.

جم یادآور شد: در سال تحصیلی جاری آموزش دانش آموزان با محوریت نجات آب در دو مقطع متوسطه اول و متوسطه دوم با همکاری شایسته اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی در حال انجام است.

لینک اصل محتوا در شركت آب منطقه‌ای خراسان رضوی

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی