یکشنبه، 30، تیر، 1398 | Sunday، 21 July، 2019

مانور حمله سایبری و قطع اینترنت در سد و شبکه نیروگاه ارس برگزار شد

کد خبر: 109639
سه شنبه 21 اسفند 1397 ساعت 21:0
نمایش: 78

مانور حمله سایبری و قطع اینترنت با هدف بررسی وضعیت امنیت سایبری و ارتقای پایداری و امنیت سایبری سیستم های اداری و اتوماسیون صنعتی در تاسیسات سد و شبکه نیروگاه ارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای آذربایجان شرقی، محمدعلی حسنپور اقدم، رئیس گروه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و HSE اظهار داشت: این مانور در دو مرحله به صورت دورمیزی و عملیاتی با حضور اعضای قرارگاه پدافند سایبری و واحدهای مختلف شرکت طی دو روز در محل ستاد شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی و نیز محل سد ارس برگزار شد.

به گفته وی به دنبال مانور دورمیزی سایبری و شناسایی اولیه تهدیدات محتمل سایبری هشدار زرد سایبری برای تاسیسات سد ارس صادر و اعلام آماده باش شد. روز بعد از طریق کمیته رصد و پایش تهدیدات سایبری شرکت، هشدار وضعیت قرمز سایبری به امور بهره برداری و نگهداری سد و نیروگاه ارس اعلام شد که حسب سناریوی تدوین شده، مانور عملیاتی با فرماندهی مدیر بهره برداری و نگهداری سد ارس به عنوان فرمانده حادثه و شرایط اضطراری سایبری آغاز و مراحل مختلف انجام هماهنگی های لازم و قطع اینترنت، ارزیابی آسیب های وارده، جایگزینی خدمات موجود با سیستم های پشتیبان و ... انجام شد.

بر اساس این گزارش، گزارش های لازم لحظه به لحظه به ستاد و دستگاه های مرتبط اطلاع رسانی شد. این مانور با حضور اعضای قرارگاه پدافند سایبری شرکت به مدت سه ساعت ادامه داشت و در طول این مدت ارزیابی های لازم توسط داوران انجام شد و نهایتاً نقاط ضعف و قوت مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.

لینک اصل محتوا در شركت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی