یکشنبه، 30، تیر، 1398 | Sunday، 21 July، 2019

رانش مکرر زمین و سیلاب شدید علت تاخیر در وصل آب و برق روستاها/ کاهش سرعت سیلاب در سدهای گلستان/ تلاش بی‌وقفه و مستمر تیم های عملیاتی در گلستان و مازندران

کد خبر: 110754
پنجشنبه 1 فروردین 1398 ساعت 17:59
نمایش: 91

میثم جعفر زاده در گفت و گو با پاون در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به مناطق آسیب‌دیده از سیلاب استان مازندران تا ساعت  ۲۰‌ امشب چهارشنبه گفت: با تلاش همه جانبه تیم های عملیاتی آب شرب ۱۹۸روستای مواجه باقطعی آب برقرار شده و آب شرب ۳ روستای دیگر به‌دلایل مختلف از جمله تخریب راه دسترسی، تخریب پل، قطعی برق، یا رانش زمین و تخریب خطوط انتقال و یا فروکش نکردن آب از روستا و تاسیسات آبرسانی قطع است.
وی ادامه داد: از ۲۰۰ روستایی که در این حادثه دچار بی‌برقی شدند ۱۶۷ برقدار شده اند و فعالیت تمامی اکیپ های عملیاتی و تجهیزاتی اعزامی به منطقه از سراسر استان تا برقراری کامل آب شرب و برق روستاها کماکان ادامه خواهد داشت.
جعفرزاده تصریح کرد: ۷۰ تیم عملیاتی در حوزه برق، ۲۵ تیم عملیاتی در حوزه آب و فاضلاب شهری و روستایی و ۱۶ تانکر به صورت شبانه روزی مشغول فعالیت هستند.
وی درباره وضعیت سیلاب گلستان گفت: حجم سیلاب رخداد داده در استان گلستان در حدود ۸۵ میلیون متر مکعب بوده و در چنین شرایطی سدهای استان گلستان باعث تعدیل جریان سیلاب و تاخیر زمانی هجوم سیلاب به پایین دست سد ها شده است.
وی یاد آور شد: حجم مخازن سدهای استان گلستان در ابتدای سال آبی تقریبا صفر بوده است و بخش بزرگی از سیلاب در این سدها مهار شده است.

لینک اصل محتوا در پرتال وزارت نیرو

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی