دوشنبه، 31، تیر، 1398 | Monday، 22 July، 2019

پیام استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت ۲ فروردین، روز جهانی...

کد خبر: 110845
شنبه 3 فروردین 1398 ساعت 11:0
نمایش: 84

استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت۲ فروردین، روز جهانی آب، بر مدیریت منابع آبی برای ایجاد فرصت بهره‌مندی تمام مردم و تمام نسل‌ها از این نعمت الهی تاکید کرد.

متن پیام دکتر محمدرضا پورمحمدی به شرح زیر  می باشد:

مردم شریف آذربایجان شرقی
همان‌گونه که مستحضرید استان ما با وجود محدودیت‌های روزافزون و شدید منابع آبی که مصرف بی‌رویه آب، آن را بیش از پیش تشدید می‌کند، در شرایطی به استقبال سال جدید می‌رود که ۹۷ درصد مردم استان از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردارند. آگاهی از این نکته که در همین لحظه بیش از دو میلیارد نفر در جهان از دسترسی به آب سالم و بهداشتی محرومند، ارزش برخورداری از این نعمت الهی و مسئولیت ما در قبال آن را دوچندان می‌کند.

سازمان ملل همچون سال‌های گذشته شعاری برای روز جهانی آب (که مصادف با دوم فروردین ماه است) تعیین کرده که در سال ۲۰۱۹ این عنوان «آب برای همه» اعلام شده است. این تعبیر به ظاهر ساده در درون خود مفهوم عمیقی دارد که دیگر بار یادآور مسئولیت اجتماعی دستگاه‌های متولی در تامین و توزیع آب از یک سو و مصرف‌کنندگان از سوی دیگر را مورد تاکید قرار می‌دهد.

در حال حاضر آن‌چه حائز اهمیت است، مدیریت منابع آبی برای ایجاد فرصت بهره‌مندی تمام مردم و تمام نسل‌ها از این نعمت الهی است.

«ما آب را از پدران‌مان به ارث نبرده‌ایم، بلکه برای فرزندان‌مان به امانت داریم.» اگرچه ممکن است مفهوم دقیق این جمله در اثر تکرار زیاد فراموش شده باشد، اما با تعبیری از نوع «آب برای همه» بهتر به مفهوم آن پی خواهیم برد.

اینجانب ضمن تبریک فرارسیدن سال نو به هموطنان فهیم و محترم آذربایجان شرقی، از درگاه خداوند متعال توفیق پاسداری از نعمت بی‌بدیل آب را در چارچوب وظایف انسانی و اجتماعی خود مسالت دارم.

محمدرضا پورمحمدی
استاندار آذربایجان شرقی

لینک اصل محتوا در شركت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی