یکشنبه، 30، تیر، 1398 | Sunday، 21 July، 2019

هموطنان عزیز از نزدیک شدن به محدوده کانال های آبیاری و زهکشی پرهیز نمایند

کد خبر: 111072
سه شنبه 6 فروردین 1398 ساعت 15:0
نمایش: 73

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر در حاشیه بازدید میدانی از رودخانه دالکی، سد انحرافی سرقنات و شبکه های آبیاری و زهکشی به تشریح وضعیت سیلاب هفته اول فروردین در استان پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر؛ مهندس شاهپور رجائی با اشاره به ورود رواناب حاصل از بارندگی در حوضه بالادست رودخانه  دالکی به محدوده استان بوشهر  اظهار داشت: از مسافرین نوروزی و ساکنین مناطق روستایی و شهری همجوار با رودخانه های دالکی و حله اکیدا درخواست می شود به هیچ وجه در بستر و حریم رودخانه ها اسکان نیافته و از نزدیک شدن به ترانشه های حاشیه رودخانه جدا خودداری نمایند .

وی افزود: کشاورزان عزیز هم استانی نیز جهت آبیاری مزارع و باغات مراقبت های لازم بعمل آورند .

رجایی خاطرنشان کرد: جریان سیلابی رودخانه دالکی تا ساعت ۱۸ روز دوشنبه حدود ۷۰ متر مکعب بر ثانیه بوده و انتظار می رود تا ساعت ۲۴ روند افزایشی داشته باشد. هرچند طغیان رودخانه محتمل نیست، لکن مراقبت های ویژه توسط مجاورین مورد تاکید وافر است .

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر گفت: به منظور استفاده بهینه از رواناب رودخانه دالکی، هم اکنون حدود ۱۴ هزار لیتر در ثانیه جریان سیلابی وارد شبکه آبیاری دالکی - سعدآباد شده و در نخیلات توزیع می شود .

مهندس شاهپور رجائی افزود: سد انحرافی نیز حدود ۵۰ سانتی متر ( ۶۰ متر مکعب بر ثانیه) سرریز و به سمت رودحله و تالاب در جریان است .

رجایی با اشاره به خطرات مترتب بر نزدیک شدن به تاسیسات آبی در زمان سیلاب هشدار داد: به رانندگان وسایل نقلیه در جاده های دسترسی مجاور کانال اصلی حاج مهدی و کانال های منشعب از آن و همچنین عابرین و مجاورین تمامی کانال های آبیاری و زهکشی خصوصاً به باغداران عزیز اکیدا توصیه می شود، مراقبت های لازم برای حفاظت از جان و اموال خود را معمول داشته و به هیچ وجه در حریم و حاشیه کانال ها توقف ننمایند .

وی اضافه کرد: جریان زیاد و گل آلود کانال ها موجبات سرگیجه و بهم خوردن تعادل انسان گردیده و می تواند مخاطره آمیز باشد .

لینک اصل محتوا در شبكه خبری آب كشور

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی