دوشنبه، 27، خرداد، 1398 | Monday، 17 June، 2019

عبور جریان سیلابی از رودخانه مند

کد خبر: 113000
دوشنبه 26 فروردین 1398 ساعت 20:30
نمایش: 66

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر در مصاحبه ای گفت: اگرچه این سیلاب به صورت ایمن از مقطع فعال رودخانه گذر می کند، اما رعایت نکات ایمنی ضروری است.

مهندس عبدالطیف عباسی نژاد در مصاحبه با صدا و سیمای استان بوشهر اظهار داشت: بر اساس هماهنگی های صورت گرفته بین شرکت های سهامی آب منطقه ای بوشهر و فارس، با توجه به پر بودن حدود ۸۰ درصد از مخزن سد سلمان فارسی، جهت کاهش خطر پذیری در سیلاب های احتمالی، عملیات مانور دریچه های رسوب این سد انجام می پذیرد.

وی افزود: این عملیات راس ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه ۲۷ فروردین آغاز خواهد شد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر خاطرنشان کرد: سد سلمان فارسی بر روی سرشاخه های حوزه آبریز مند، در بالادست شهرستان قیر و کارزین قرار دارد و با توجه به فاصله آن، جریان تخلیه شده در اوایل بامداد روز ۲۸ فروردین به استان بوشهر وارد خواهد شد و شهرستان های دشتی و دیر را تحت تاثیر قرار می دهد.

عباسی نژاد تصریح کرد: با هماهنگی های به عمل آمده، آب ورودی به استان بوشهر کاملا تحت کنترل می باشد و در مقطع فعال رودخانه جریان خواهد داشت و خطرات چندانی را به وجود نخواهد آورد.

وی با اشاره به ضرورت رعایت اصول ایمنی در محدوده رودخانه مند اضافه کرد: از مجاورین این رودخانه در شهرستان های دشتی و دیر خواهشمندیم تا از ساعات اولیه بامداد ۲۸ فروردین از تردد و توقف در حاشیه رودخانه پرهیز نمایند و همچنین کشاورزان و عشایر محترم نیز فعالیت خود تا زمان فروکش کردن سیلاب متوقف نموده یا در فاصله ایمن با حریم رودخانه ادامه دهند تا خطرات سیلاب ایشان را تهدید ننماید.

مهندس عبدالطیف عباسی نژاد بیان کرد: پیش بینی می شود این عملیات طی ۲۴ ساعت به اتمام برسد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر افزود: جریان ورودی توسط ایستگاه های دهرم، دژگاه و قنطره در استان های بوشهر و فارس ارزیابی و کنترل می گردد و هرگونه تغییر دبی در کوتاه ترین زمان ممکن به مسئولین مرتبط اطلاع رسانی می گردد.

لینک اصل محتوا در شبكه خبری آب كشور

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی