سه شنبه، 25، تیر، 1398 | Tuesday، 16 July، 2019

۱۷ میلیارد تومان به سد گرین نهاوند اختصاص یافت

کد خبر: 113566
دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 ساعت 18:59
نمایش: 123

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان خبر داد: اعتبار مصوب سد گرین از ۴ میلیارد تومان به ۱۷ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان مهندس منصور ستوده اظهار داشت: با پیگیری های نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی اعتبار مصوب سد گرین از ۴ میلیارد تومان به ۱۷ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.
ستوده با بیان اینکه قرارداد سد مخزنی گرین با تخصیص ۲۲ میلیون مترمکعب منعقد شده است، افزود: ارتفاع، طول و عرض این سد به ترتیب ۷۰ ، ۳۳۶ و ۸ متر می باشد.
وی حجم مخزن سد گرین در رقوم نرمال بهره برداری را ۱۰ میلیون مترمکعب و حجم تنظیم این سد ۲۲.۱ میلیون مترمکعب خواند و تصریح کرد: نوع سیستم انحراف آب این سد کالورت و فرازبند است که طول آن ۳۲۰ متر می باشد.
ستوده  با بیان اینکه سرریز سد گرین آزاد می باشد سه سیستم تراز آبگیری دارد، خاطرنشان کرد: سطح حوزه آبریز رودخانه در ساختگاه انتخابی ۵۲ کیلومتر است.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای همدان با اشاره به اینکه اعتبارات مصوب سد گرین در سال ۹۷ ، یک میلیارد و ۸۷۵ میلیون تومان بوده است، بیان داشت: اعتبار این سد در لایحه بودجه سال ۹۸، چهار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که با همت و تلاش نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی به ۱۷ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد که اعتبار مصوب در مقایسه با سال گذشته ۹ برابر رشد فزاینده داشته است .
روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

لینک اصل محتوا در شركت آب منطقه‌ای همدان

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی