جمعه، 3، خرداد، 1398 | Friday، 24 May، 2019

برخورد با متجاوزان به منابع آب برای رعایت حقوق حقابه بران

کد خبر: 113582
دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 ساعت 20:30
نمایش: 44

سرپرست امور منابع آب ورامین گفت: با توجه به لزوم صیانت از منابع آبی و حفظ حقوق حقابه کشاورزان و محیط زیست، با بهره بردداران غیرمجاز از منابع آب برخورد قاطع و قانونی صورت می گیرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمد داودی" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: با عنایت به مشکلات و مسائل پیش آمده در خصوص بهره برداری از منابع آب های سطحی رودخانه جاجرود (شور و شیرین) در اراضی جنوب دشت ورامین جلسه ای با حضور فرماندار ورامین، مدیران و کارشناسان شرکت آب منطقه ای تهران و روسای ادارات جهاد کشاورزی و محیط زیست شهرستان ورامین در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

وی افزود: در جلسه مذکور در خصوص توافقات پیشین مبنی بر رعایت حقابه کشاورزان شهرستان های ورامین و ری و همچنین حقابه زیست محیطی تالاب بندعلی خان با نسبت مشخص بحث و گفتگو شد.

سرپرست امور منابع آب ورامین تصریح کرد: در راستای بهره برداری نظام مند آب از رودخانه جاجرود مقرر شد متقاضیان با ارائه اسناد و مستندات لازم از جمله مدارک دال بر حقابه بری به امور منابع آب جنوبشرق مراجعه نمایند تا نسبت بررسی و کارشناسی موضوع اقدامات لازم به عمل آید.

داودی در پایان خاطر نشان کرد: این امور حسب وظایف ذاتی تصریح شده در قانون با هرگونه تخلف در حوزه آب های سطحی و زیرزمینی از جمله بهره برداری غیر مجاز از منابع آب برخورد قانونی می نماید.

لینک اصل محتوا در شبكه خبری آب كشور

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی