جمعه، 28، تیر، 1398 | Friday، 19 July، 2019

صیانت از منابع آب با هم افزایی همه ی دستگاه های اجرایی میسر می شود

کد خبر: 115439
پنجشنبه 19 اردیبهشت 1398 ساعت 18:59
نمایش: 97

معاون شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر در نشست مشترک با سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بر ضرورت هم افزایی دستگاه های اجرایی در صیانت از منابع آب تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر؛ این نشست با حضور معاونین شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر، ریاست و اعضای شورای مرکزی و معاونین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و نماینده شرکت مشاور طرح اطلاع رسانی و آموزش بهره برداران منابع آب برگزار گردید.

در این نشست معاون حفاظت و بهره برداری شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر اظهار داشت: به دلیل قدمت کشاورزی در استان بوشهر، مردم این استان در خصوص مباحث حوزه آب آگاهی دارند و ارزش معنوی و منفعت اقتصادی آب را می دانند.

مهندس عبدالطیف عباسی نژاد افزود: در سنوات اخیر شاهد پیشرفت های بسیاری در حوزه فنی و سازه ای آب بوده ایم اما همچنان نیازمند یادگیری طریقه گفتمان با بهره برداران آب می باشیم.

وی خاطرنشان کرد: تشکیل ارتباط دو سویه موجب جلب اعتماد و مشارکت بهره برداران می گردد و همراهی افکار عمومی می تواند منجر به بهره برداری صحیح و صیانت از منابع آب گردد.

عباسی نژاد با اشاره به ظرفیت های فرهنگی استان بوشهر تصریح کرد: تیم مشاور می بایست با شناخت دقیق و عمیق نسبت به ظرفیت های فرهنگی و قومیتی هر منطقه و تفکیک دستورکار آب های سطحی و زیرزمینی حداکثر توان خود جهت ایجاد گفتمان صحیح و اثربخش با بهره برداران به کار ببند.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر نیز در این نشست به مرور توانمندی ها و ظرفیت های این سازمان در حوزه آموزش متخصصین و بهره برداران بخش کشاورزی پرداخت.

مهندس امراله افراسیابی اظهار داشت: برخورد مستقیم و بی واسطه با بهره برداران می تواند باعث درک صحیح چالش های این حوزه و اتخاذ تصمیمات کارشناسی و واقعی تر گردد.

وی با اشاره به تلاش سازمان متبوعش در راستای فرهنگ سازی و آموزش کشاورزان خاطرنشان کرد: عدم آموزش صحیح کشاورزان و متخصصین این حوزه موجب عدم نتیجه گیری مفید از پروژه های اثربخش می شود.

افراسیابی تصریح کرد: با توجه به اهمیت نهاده ی آب در بخش کشاورزی، این سازمان از هرگونه همکاری و اجرای پروژه مشترک با شرکت آب منطقه ای بوشهر در زمینه آموزش مهندسین و بهره برداران استقبال می کند.

در ادامه این نشست مدیران دو سازمان، تنظیم تفاهم نامه مشترک همکاری در زمینه اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ سازی متخصصین و بهره برداران کشاورزی، تدوین دستورالعمل و استانداردهای کشاورزی سازگار با کم آبی و آموزش های مرتبط با منابع آب و قوانین این حوزه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

لینک اصل محتوا در شبكه خبری آب كشور

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی