پنجشنبه، 30، خرداد، 1398 | Thursday، 20 June، 2019

چهاردهمین جلسه کمیته منابع و مصارف سال آبی جاری برگزار شد

کد خبر: 116587
سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 ساعت 2:59
نمایش: 70

به گزارش خبرنگار روابط عمومی امروز چهاردهمین جلسه کمیته منابع و مصارف ( سازگاری با کم آبی) سال آبی ۹۸-۱۳۹۷ با حضور نمایندگانی از ادارات ، نهادها و سازمان های مربوطه عضو این کمیته در شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان برگزار شد.

به گزارش این روابط عمومی در این جلسه محورهایی همچون ؛  برنامه سازگاری با کم‌آبی استان ، وضعیت بیلان سال آبی جاری تاکنون ، بررسی گزارش پیش‌بینی وضعیت بارش استان و حوضه آبریز ، بررسی تقویم زراعی و درصد پیشرفت کشت در مناطق مختلف گیلان ، بررسی نیاز آبی استخرهای پرورش ماهی و ارائه گزارشی در خصوص دستاوردهای جدید موسسه تحقیقات برنج کشور مورد تبادل نظر و بحث کارشناسی قرار گرفت.

گفتنی است در این جلسه مهندس مومنی مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه ای گیلان با اعلام اینکه در حال حاضر ذخیره سد سفیدرود یک میلیارد و هفتاد و پنج ملیون متر مکعب است گفت : این در حالی است که این عدد در سال گذشته و در همین تاریخ ، هشتصد و پنجاه و شش میلیون متر مکعب را نشان می داد.

مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق آبی شرکت با اشاره به اینکه خروجی فعلی سد سفیدرود نیز ۳۶۸ متر مکعب بر ثانیه است ، گفت : تا این لحظه ۷۳۶ میلیون متر مکعب کل آب تحویلی و آبگذاری ما در داخل کانال های آبیاری جهت مصرف زارعین بوده است.

در چهاردهمین جلسه کمیته منابع و مصارف نماینده جهاد و کشاورزی استان نیز گفت : تا کنون ۸۷ درصد از اراضی شالیکاری بصورت میانگین ، یعنی ۹۲ درصد خارج از شبکه و ۸۳ درصد در داخل شبکه نشاء شده اند و مشکلی از نظر زراعی ندارند .

نماینده اداره کل هواشناسی استان گیلان نیز طی ارائه گزارشی گفت : مجموع ۸۶۲ میلی متر بارش از ابتدای سال زراعی جاری در گیلان رشد ۲۱ درصدی بارش ها را در استان ما نشان می دهد و طی دو هفته آینده نیز بارش های شاخصی رخ نخواهد داد.

لینک اصل محتوا در شبكه خبری آب كشور

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی