سه شنبه، 1، مرداد، 1398 | Tuesday، 23 July، 2019

جلوگیری از برداشت غیرمجاز بیش از ۳۹۸ هزار متر مکعب آب از آبخوان های ورامین

کد خبر: 116589
سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 ساعت 2:59
نمایش: 83

سرپرست امور منابع آب ورامین از پر و مسلوب المنفعه نمودن چهار حلقه چاه غیرمجاز و همچنین جلوگیری از اضافه برداشت یک حلقه چاه مجاز و به دنبال آن جلوگیری از برداشت بیش از ۳۹۸ هزارمترمکعب آب از آبخوان های منطقه در حوزه عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران ، "محمد داودی" با اعلام این خبر گفت: با تلاش امور منابع آب ورامین و با اخذ دستور قضایی، تعداد چهار حلقه چاه غیرمجاز به عمق ۸۴ متر و دبی ۲۱ لیتر در ثانیه در حوزه عملکرد این امور پر و مسلوب المنفعه شد.

وی ادامه داد: با اجرای قانون و پر کردن این چاه غیر مجاز سالیانه ۲۹۰ هزار و ۷۰۷ متر مکعب در سفره آب زیرزمینی منطقه ذخیره و از خروج این مقدار آب زیر زمینی جلوگیری خواهد شد.

سرپرست امور منابع آب ورامین با بیان اینکه طی هفته گذشته ۸ مورد اخطاریه صادر و ابلاغ گردیده است، گفت: با پیگیری های صورت گرفته ضمن جلوگیری از اضافه برداشت یک حلقه چاه با حجم صرفه جویی ۱۰۷ هزار و ۹۷۱ متر مکعب، پنج حلقه چاه غیرمجاز شناسایی گردیده است که اقدامات لازم جهت پر و مسلوب المنفعه نمودن آنها در حال انجام است.

داودی در ادامه ضمن قدردانی از تلاش و زحمات شبانه روزی مامورین امور منابع آب درخصوص انجام صحیح وظایف قانونی خود تاکید کرد: امور منابع آب ورامین به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد شهرستان و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با جدیت و بر اساس قانون نسبت به برخورد با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی اقدام و اهتمام جدی خواهد داشت.

لینک اصل محتوا در شبكه خبری آب كشور

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی