سه شنبه، 28، خرداد، 1398 | Tuesday، 18 June، 2019

جلوگیری از برداشت غیر مجاز بیش از ۲۵۷ هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی

کد خبر: 117078
یکشنبه 5 خرداد 1398 ساعت 3:0
نمایش: 61

مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از پر و مسلوب المنفعه شدن ۷ حلقه چاه غیر مجاز و در نتیجه جلوگیری از برداشت ۲۵۷ هزار و ۴۰۰ متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی ۷ حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق ۵۶۳ متر و آبدهی ۱۳ لیتر در ثانیه پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، گیتی پژوه در ادامه گفت: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب و همچنین جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه است.

مدیر امور منابع آب اسلامشهر در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب اسلامشهر بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

لینک اصل محتوا در شبكه خبری آب كشور

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی