پنجشنبه، 6، تیر، 1398 | Thursday، 27 June، 2019

۱۹۰ روستای استان کرمان به شبکه آبرسانی متصل شد

کد خبر: 117597
شنبه 11 خرداد 1398 ساعت 15:0
نمایش: 60

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی رشیدی" با اشاره به منابع مالی محدود این شرکت در سال جاری اظهار داشت: در همین مدت با تلاش پرسنل و مدیران شهرستانی موفق شدیم آب سالم را به ۱۹۰ روستای استان برسانیم.
وی بیان داشت: برای آبرسانی به این تعداد روستا ۴۲۹ میلیارد ریال هزینه شده و تعداد ۵۷ هزار و ۶۰۰ نفر در روستاهای مختلف استان از آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند شده‌اند.
رشیدی با اشاره به اهمیت آب در رونق زندگی روستاییان اظهار کرد: در این مدت توسط اکیپ‌های عملیاتی ۴۸۳ کیلومتر لوله‌گذاری خطوط انتقال و شبکه داخلی اجرا شد .
مدیرعامل شرکت آبفار استان کرمان تصریح کرد: برای آبرسانی به برخی نقاط روستایی به‌دلیل شرایط خاص، ایجاد مخزن ذخیره آب در برنامه قرار گرفت و ۶ هزار و۸۶۰ مترمکعب مخزن ذخیره‌سازی احداث شد.
وی خاطرنشان کرد: برای آبرسانی به این تعداد روستا علاوه بر حفر و تجهیز ۱۴حلقه چاه آب، پنج ایستگاه پمپاژ در برخی پروژه‌ها احداث شد .
رشیدی، آبرسانی به ۴۵روستا در سفر وزیر نیرو به استان را از جمله مهم‌ترین پروژه‌های آبرسانی در این مدت دانست و افزود: در این پروژه‌ها با ۱۵۵میلیارد ریال اعتبار، تعداد ۱۳هزار و۵۰۰ نفر در شهرستان‌های محروم جنوب کرمان از نعمت آب شرب بهره‌مند شدند .
مدیرعامل شرکت آبفار استان کرمان همچنین کلنگ‌زنی همزمان هشت مجتمع آبرسانی با اعتبار ۱۲۰میلیارد ریال در جنوب کرمان را دیگر فعالیت مهم آبرسانی شرکت در این مدت عنوان کرد و افزود: این طرح‌ها با هدف تامین آب ۱۱هزار و ۲۰۰ نفر ساکن در ۵۶ روستا در دست اجراست .

لینک اصل محتوا در پرتال وزارت نیرو

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی