جمعه، 28، تیر، 1398 | Friday، 19 July، 2019

بهره‌برداری از فاز نخست طرح انتقال آب از محمد شهر به بیرجند در هفته دولت

کد خبر: 117608
شنبه 11 خرداد 1398 ساعت 15:59
نمایش: 63

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی گفت: فاز نخست طرح انتقال آب از محمد شهر به بیرجند در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی ،"حسن امامی" با اشاره به اینکه پروژه انتقال آب از محمد شهر به بیرجند ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد ،خاطر نشان ساخت: حفر ۷ حلقه چاه و تجهیز تعدادی از آن ها، احداث مخزن جمع آوری ۲ هزارمترمکعبی، احداث ابنیه ایستگاه پمپاژ محمد شهر، برق رسانی به چاه ها، اجرای ۸ کیلومتر خطوط جمع آوری چاه ها، خرید لوله، شیرآلات و اتصالات و اجرای ۱۵ کیلومتر لوله چدن برای خط انتقال از محمد شهر به تصفیه خانه آب شرب بیرجند و احداث مخزن ۳ هزار متر مکعبی در ورودی تصفیه خانه از اقدامات است که تاکنون در این طرح انجام شده است.

وی اعتبار این پروژه را ۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد و اظهار داشت: با برنامه ریزی انجام شده ،بهره برداری از این طرح در هفته دولت آغاز خواهد شد.

وی گفت: با بهره برداری از طرح آبرسانی به بیرجند و با افزایش ظرفیت تصفیه خانه آب شرب ،امکان تامین آب برای تمام نقاط شهربیرجند فراهم می شود و شاهد بهبود کیفیت آب در این شهر خواهیم بود.

امامی، نیاز آبی فعلی شهر بیرجند را ۶۵۰ تا ۷۰۰ لیتر در ثانیه عنوان کرد و گفت : در حال حاضر حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ لیتر از این میزان از دشت سربیشه تامین می شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی به کلنگ زنی خط انتقال آب از دشت مختاران به بیرجند در آینده ای نزدیک اشاره کرد و گفت: این پروژه به طول ۵۵ کیلومتر و ظرفیت ۳۶۰ لیتر در ثانیه در مدت ۲ سال به بهره برداری خواهد رسید که ۳۰۰ لیتر برای شهر بیرجند و ۶۰ لیتر نیز برای شهر خوسف و روستاهای مسیر در نظر گرفته شده است که با اجرای آن، برای تامین آب در افق میان مدت دغدغه ای نخواهیم داشت.

لینک اصل محتوا در شبكه خبری آب كشور

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی