جمعه، 28، تیر، 1398 | Friday، 19 July، 2019

آبرسانی به ۸.۷ میلیون نفر روستایی تا پایان دولت دوازدهم/ تلاش وزارت نیرو برای برق‌رسانی به روستاهای زیر ۱۰ خانوار

کد خبر: 117873
دوشنبه 13 خرداد 1398 ساعت 23:30
نمایش: 56

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، رضا اردکانیان در حاشیه مراسم افتتاح طرح‌های برق‌رسانی استان خراسان‌شمالی با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: در جریان این سفر پروژه‌های برق‌رسانی به ۲۲ روستای زیر ۲۰ خانوار، توسعه اتوماسیون شبکه‌های توزیع برق از ۱۳۵ نقطه به ۴۵۵ نقطه و تبدیل دو هزار کیلومتر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار به بهره‌برداری رسید.
وزیر نیرو افزود: در آینده نزدیک با سفر رئیس جمهور به استان طرح‌های وسیع‌تری در بخش آب و برق افتتاح و یا عملیات اجرایی آن‌ها آغاز خواهد شد.
وی ادامه داد: از ابتدای دولت یازدهم به طور متوسط هر هفته ۳۰ روستای کشور به شبکه آبرسانی متصل شده‌اند و در طی ۶ سال اخیر حدود ۶.۵ میلیون نفر از هموطنان روستایی ما از نعمت آب شرب برخوردار شده‌اند که این رقم تا پایان دولت دوازدهم به هشت میلیون و ۷۰۰ هزار نفر خواهد رسید.
اردکانیان تاکید کرد: در بخش برق نیز به طور متوسط هر هفته هشت روستای کشور به شبکه برق متصل شده است و در حال حاضر در تلاش برای برق رسانی به روستاهای کم جمعیت و زیر ۱۰ خانوار هستیم.
وی با تاکید بر اینکه زیرساخت‌های فراهم شده زمینه ساز توسعه هر چه بیشتر کشور است، ادامه داد: در خراسان شمالی حدود ۴۵ درصد جمعیت استان در روستاها ساکن هستند که در عین حال بهره‌مندی از امکانات رفاهی به شغل موثر تولید مشغول هستند.
وزیر نیرو تصریح کرد: امیدواریم این نسبت جمعیت روستایی به شهری در سایر نقاط کشور نیز الگو قرار بگیرد تا بخش مولد ما هر چه بیشتر از فرصت‌های موجود برای تولید مواد غذایی و تامین امنیت غذایی کشور استفاده کنند.

لینک اصل محتوا در پرتال وزارت نیرو

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی