جمعه، 28، تیر، 1398 | Friday، 19 July، 2019

دریچه‌های سرریز سد سفیدرود گیلان بسته شد

کد خبر: 118269
دوشنبه 20 خرداد 1398 ساعت 19:30
نمایش: 72

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مرتضی میرزایی" در پانزدهمین جلسه سازگاری با کم آبی اظهار داشت: حجم مخزن سدسفیدرود هم اکنون ۱۰۲۴ میلیون متر مکعب است که نسبت به سال گذشته که ۸۰۶ میلیون متر مکعب بوده افزایش ۱۱ درصدی را نشان می‌دهد.
وی با اشاره به پایان زمان سرریز سد سفیدرود عنوان کرد: به‌منظور مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی، نوبت‌بندی آبگذاری کانال‌ها بر اساس شرایط تعیین شده انجام خواهد شد.
میرزایی ادامه داد: میزان ورودی به سد سفیدرود هم‌اکنون ۱۲۵ متر مکعب بر ثانیه و میزان خروجی آن ۲۱۳ متر مکعب بر ثانیه است که تاکنون یک میلیارد و ۱۱۶ میلیون متر مکعب از سد سفیدرود جهت آبیاری شالیزارهای استان در کانال‌ها آبگذاری شده است.
در این نشست، مجتهدی نماینده اداره کل هواشناسی استان گیلان در خصوص میزان بارش‌ها از ابتدای سال زراعی گفت: تاکنون میزان بارش‌ها ۲۰ درصد از حد نرمال بالاتر بوده و میانگین آن ۸۶۷ میلی‌متر بوده است.
آقابیگی نماینده سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان نیز با اعلام اتمام نشاکاری در سطح شالیزارهای استان گیلان افزود: تاکنون وجین اول در ۷۵ درصد از شالیزارهای برنج استان صورت گرفته است.

لینک اصل محتوا در پرتال وزارت نیرو

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی