جمعه، 28، تیر، 1398 | Friday، 19 July، 2019

افزایش ۱۳ درصدی مصرف برق در استان مرکزی

کد خبر: 118272
دوشنبه 20 خرداد 1398 ساعت 19:30
نمایش: 72

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد اله داد" در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه توسعه پایدار و مدیریت مصرف، زیرمجموعه‌ حفاظت محیط زیست و توجه به طبیعت است، گفت: به علت ارزان بودن قیمت برق دغدغه‌های موجود در راستای صرفه‌جویی و مدیریت مصرف برق نتیجه مطلوب نمی‌دهد و قیمت‌های برق چندان برای مردم دغدغه آفرین نیست .
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی از اجرای طرح ملی قبض سبز خبر داد و گفت: حذف قبض‌های کاغذی از ابتدای مهرماه امسال به حفظ محیط زیست کمک شایانی خواهد کرد .
اله‌داد اضافه کرد: ارتقای سطح خدمات و رفاه مشترکان، بهره‌مندی از فناوری‌های نو، توسعه دولت الکترونیک، صرفه‌جویی اقتصادی، حفظ محیط زست و ... از جمله اهداف رونمایی از طرح ملی قبض سبز است .
وی ادامه داد: در طول سال برای مشترکان عادی شش دوره قبض و برای مشترکان دیماندی ۱۲ دوره قبض صادر می‌شود که حدود ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار قبض برق در سال است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی افزود: در سال‌های گذشته برای کاهش مصرف کاغذ سعی شده از حداقل فضای ممکن برای صدور قبض استفاده شود ولی هنوز هزینه‌های بسیاری را برای تهیه قبوض متحمل می‌شویم.
وی ادامه داد: به همت شرکت توانیر تصمیم بر این شده که از یکم مهرماه امسال قبوض کاغذی حذف و اطلاعات قبض از طریق پیامک، ارسال و به اطلاع مشترکان رسانده شود.
اله‌داد افزود: سالیانه هزینه‌های گزافی  ناشی از صدور، چاپ و توزیع قبوض وجود دارد که با حذف قبض کاغذی عمده این مبلغ صرفه‌جویی می‌شود .
وی گفت: ارسال شماره شناسه قبض به شماره پیامکی ۱۰۰۰۵۰۰۰۱۲۱ الزاما با شماره تلفن همراه مورد نظر، تماس با شماره تلفن ۱۲۱، مراجعه به دفاتر پیشخوان و مراجعه به وسایت شرکت توزیع نیروی برق از راه‌های درج شماره تلفن همراه مصرف کننده انشعاب برق مشترکان در اسرع وقت است .

افزایش ۱۳ درصدی مصرف برق در استان مرکزی
اله‌داد با بیان اینکه حدود ۱۳ درصد رشد مصرف برق نسبت به سال گذشته رخ داده است، اظهار کرد: تابستان امسال به‌رغم اینکه بارندگی خوبی رخ داد، اما تنها ۶ هزار مگاوات ظرفیت ذخیره برق‌آبی صورت گرفته در نتیجه هنوز هم جای نگرانی در این راستا وجود دارد .
مدیرعامل برق شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی بابیان اینکه نیازمند همراهی مردم در مدیریت مصرف برق هستیم، افزود: تابستان امسال از ظرفیت و مشارکت صنایع و کشاورزان برای گذر از پیک استفاده خواهیم کرد .
وی ادامه داد: با مشارکت هوشمندانه صنایع، کشاورزان، ادارات و مردم در مدیریت مصرف برق، خاموشی نخواهیم داشت.

لینک اصل محتوا در پرتال وزارت نیرو

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی