سه شنبه، 25، تیر، 1398 | Tuesday، 16 July، 2019

صرفه جویی ۸.۳ میلیون مترمکعب آب در شهرستان شازند

کد خبر: 118439
چهارشنبه 22 خرداد 1398 ساعت 5:29
نمایش: 76

مدیر اداره منابع آب شهرستان شازند با ارائه گزارشی از عملکرد پروژه های طرح احیاء و تعادل بخشی در سال ۹۷ در این شهرستان گفت: اجرای پروژه های طرح احیاء و تعادل بخشی در شهرستان شازند سبب صرفه جویی ۸.۳ میلیون مترمکعب آب در این شهرستان شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای مرکزی،مهندس احمدرضا فدایی در این گزارش گفت: پر و مسلوب المنفعه نمودن ۲۴ حلقه چاه فرم ۵، نصب ۲۷دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاههای آب کشاورزی مجاز، پر و مسلوب المنفعه نمودن ۸ حلقه چاه جدیدالحفر و تازه شناسایی شده، جلوگیری از اضافه برداشت ۳۲حلقه چاه مجاز شناسایی شده،شناسایی ۷ مورد از تخلفات کف شکنی، جابجایی، لایروبی، آب فروشی، انتقال غیرمجاز و منصوبات غیرمجاز چاههای مجاز و برگزاری ۷ جلسه شورای حفاظت از منابع آب با ۲۷ مصوبه از جمله اقدامات این اداره در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی به شمار می رود.

مهندس فدایی ادامه داد: بر اساس اقداماتی که در این مدت صورت گرفته است،۸.۳میلیون متر مکعب  از برداشت آب از منابع زیر زمینی در این شهرستان صرفه جویی شده است.

وی در پایان تصریح کرد: با توجه به وضعیت بحرانی پیش رو و افت شدید منابع آب زیرزمینی،حفظ و صیانت از این منابع خدادادی و ملی عزم همگانی و تلاش شبانه روزی را می طلبد .

لینک اصل محتوا در شرکت آب منطقه‌ای مرکزی

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی