چهارشنبه، 26، تیر، 1398 | Wednesday، 17 July، 2019

بهره‌برداری از سامانه پیشرفته گندزدایی آب به روش الکترولیز نمک طعام در چمران خوزستان

کد خبر: 119042
سه شنبه 28 خرداد 1398 ساعت 7:29
نمایش: 78

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمدحسین شیرانی" با اعلام این مطلب گفت: خرید، نصب و بهره‌برداری از سامانه پیشرفته گندزدایی نوین آب به روش الکترولیز نمک طعام در چمران  با مبلغ ۷ میلیارد ریال انجام شد .
وی در خصوص مزایای استفاده از سامانه پیشرفته گندزدایی اظهار کرد: در این سامانه از نمک به عنوان ماده اولیه استفاده می‌شود که با توجه به وجود بیش از ۵۰۰ کارخانه تولید نمک در سراسر کشور از نظر تهیه مواد اولیه در مقایسه با کپسول گاز کلر بسیار ساده‌تر و مقرون به صرفه‌تر است و به لحاظ ایمنی نیز به دلیل استفاده از نمک طعام، هیچگونه خطر ایمنی و بهداشتی را در محیط کار و اطراف آن ایجاد نمی‌کند .
شیرانی با اشاره به اینکه این سامانه ضمن بهره‌برداری آسان، ایمنی بسیار بالا و حذف خطرات ناشی از نشت گاز کلر که هزینه‌های جبران ناپذیری داشته است، حمل و بارگیری بسیار آسان مواد اولیه و مواد تولید شده، بی‌خطر بودن محلول تولید شده، حذف لایه‌های بیوفیلم درون شبکه (جرم‌های شبکه)، عدم کاهش قطر شبکه از داخل لوله‌ها، تامین و دسترسی بسیار آسان مواد اولیه (نمک طعام) را از جمله ویژگی‌های این سامانه عنوان کرد .
مدیر آبفای شهید چمران یادآور شد: روزانه حدود ۱۷ هزار مترمکعب آب خام ورودی از طریق این سامانه گندزدایی و در دسترس ۱۰ هزار مشترک این شهر قرار می‌گیرد.

لینک اصل محتوا در پرتال وزارت نیرو

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی