پنجشنبه، 27، تیر، 1398 | Thursday، 18 July، 2019

در دو ماه اخیردر شهرستان داراب ۱۷حلقه چاه غیر مجاز مسدود شد

کد خبر: 119241
چهارشنبه 29 خرداد 1398 ساعت 18:30
نمایش: 88

به همت ماموران گشت و وبازرسی شرکت آب منطقه‌ای فارس در داراب و با حکم قضایی و همکاری نیروی انتظامی، ۱۷ حلقه چاه غیر مجاز کشاورزی در دشت‌های مختلف داراب طی دو ماه اخیر مسدود شده است.

مدیر امور آب شهرستان داراب ضمن اعلام این خبر افزود: همچنین در ۷ عملیات در مناطق مختلف شهرستان، لوله‌های برداشت و انتقال غیر مجاز آب‌های زیرزمینی و سطحی نیز جمع‌آوری شد .

سهراب زارع ادامه داد در زین‌آباد نیز ماشین‌آلات خاک‌برداری که در حال برداشت غیر مجاز از بستر رودخانه بودند، توقیف شدند. همچنین در حریم برخی رودخانه‌های شهرستان نیز تصرفاتی صورت گرفته بود که با اخذ دستورات قضایی، رفع تصرفات انجام شد .

به گفته زارع، در سال گذشته نیز ۲۲۷ حلقه چاه غیر مجاز در این شهرستان مسدود شده که بیشترین تعداد در شهرستان‌های استان بوده و با اقدامات این مدیریت تاکنون از برداشت غیر مجاز یک میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب از آب‌های زیرزمینی شهرستان جلوگیری شده است .

بر اساس قانون، چاه‌های فاقد پروانه بهره‌برداری غیرمجاز محسوب شده و به دستور مقام قضایی باید مسدود شوند؛ همچنین چاه‌های دارای پروانه نیز باید به کنتور مجهز شوند و میزان برداشت آنها طبق میزان مندرج در پروانه باشد. برداشت مصالح از بستر یا حریم رودخانه‌ها نیز باید با احذ مجوز از سازمان‌های مربوطه صورت گیرد؛ در غیر این صورت ماشین‌آلات متخلف توقیف خواهند شد .

این اقدامات جهت نظارت بر برداشت آب‌های زیرزمینی و جلوگیری از افت بیش از پیش سطح این آب‌ها انجام می‌گیرد .

لینک اصل محتوا در شبكه خبری آب كشور

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی