سه شنبه، 25، تیر، 1398 | Tuesday، 16 July، 2019

الگوی پیشنهادی برای تعیین تعداد مسئولین امور مالی دهیاری‌ها با حضور مدیران‌کل دفاتر امور روستایی استانداری ها بررسی شد

کد خبر: 113463
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 ساعت 3:0
نمایش: 120

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از تشکیل نشست بررسی"الگوی پیشنهادی برای تعیین تعداد مسئولین امور مالی دهیاری‌ها" با حضور جمعی از مدیران‌کل دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌ها به میزبانی استانداری خراسان رضوی در مشهد مقدس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، اسمعیل زیارتی نصرآبادی با بیان مطلب فوق اظهار کرد:انتظام‌بخشی به امور مالی، شفافیت عملکرد و فرآیندهای جاری دهیاری‌ها و همچنین توجه به بهبود وضعیت نیروی انسانی نهادهای مذکور از مهمترین موضوعات و اولویت‌های کاری دفتر برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشوردر سال‌های گذشته بوده و اقدامات موثری در این خصوص در قالب تهیه و ابلاغ شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها صورت گرفته است.

وی افزود: باید توجه داشت که مسئولین امور مالی دهیاری‌ها از نیروهای موثر و متخصص نهادهای مذکور به شمار می‌روند که نقش ‌آن‌ها در نظم بخشیدن به امور مالی و ثبت دقیق اطلاعات و وقایع مالی و رعایت چارچوب قوانین و مقررات مربوط می‌تواند در عملکرد قانونی و منطبق با اصول و ضوابط دهیاری‌ها حائز اهمیت باشد. از این رو توزیع مناسب و منطقی امور محوله به آن‌ها براساس توان اجرایی، حجم عملیات مالی و میزان وظایف محوله می‌تواند به کارآمدی و اثربخشی آن‌ها در عملکرد دهیاری کمک نماید.

زیارتی نصرآبادی اضافه کرد: استانداری‌ها بر اساس پیشنهاد ارائه شده در سال‌های گذشته به منظور کاهش هزینه‌های جاری و افزایش بهره‌وری و کارآیی در نهادهای مذکور و همچنین تجمیع اطلاعات مالی و پاسخگویی سریع و مسئولانه دهیاری‌ها، واگذاری و انجام امور مالی چند دهیاری از طریق یک مسئول مالی مشترک را با در نظر گرفتن پراکنش و مسافت بین روستاها، حجم عملیات مالی، ملاحظات و شرایط حاکم بر منطقه‌ای در دستور کار قرار دادند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین اظهار کرد: به منظور انتظام‌بخشی به رویه مذکور، رفع مشکلات احتمالی و برقراری عدالت درخصوص توزیع مناسب و منطقی عملیات مالی دهیاری‌ها توسط مسئولین امور مالی دهیاری‌ها، تعیین الگوی پیشنهادی برای تعیین تعداد مسئولین امور مالی دهیاری‌ها در این دفتر مطرح و پس از بررسی کلیات موضوع در کارگروه اقتصاد مقاومتی و امور مالی دهیاری‌ها و همفکری و کسب نظر مشورتی استانداری‌ها، پیش‌نویس موصوف تهیه شد.

وی افزود: تعیین تعداد مسئولین امور مالی دهیاری‌ها در سطح بخش با در نظر گرفتن سه شاخص تعداد و بودجه دهیاری‌ها و جمعیت روستایی تحت پوشش دهیاری‌ها در سطح بخش پس از جمع‌بندی موارد و اعمال پیشنهادهای استانداری‌ها، موضوع برای بررسی نهایی و رفع موانع اجرایی در استان‌های دارای شرایط ویژه در نشستی در شهر مشهد با حضور معاون امور عمرانی استانداری خراسان رضوی، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و مدیریت توسعه روستایی و مدیران‌کل دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری‌های آذربایجان غربی، اصفهان، خراسان رضوی، مازندران و هرمزگان به میزبانی استانداری خراسان رضوی بررسی شد.

وی افزود: در این جلسه مقرر گردید با توجه به ضرورت و اهمیت موضوع، الگوی پیشنهادی برای اجرا به استانداری‌های سراسر کشور ابلاغ شود.

لینک اصل محتوا در سازمان شهرداریها و دهیاریها

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی