یکشنبه، 26، خرداد، 1398 | Sunday، 16 June، 2019

نشست بررسی روندبازسازی و نوسازی پلدختر با حضور معاون عمرانی وزیر کشور/ جمالی نژاد: تاکنون به بیش از هشت هزار واحد خسارت دیده لرستان کمک های بلاعوض پرداخت شده است

کد خبر: 117923
سه شنبه 14 خرداد 1398 ساعت 23:59
نمایش: 97

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور سه شنبه ۱۴ خرداد در ادامه حضور در استان لرستان در نشست بررسی روند بازسازی و نوسازی شهر پلدختر شرکت کرد .

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مهدی جمالی نژاد در این نشست گفت: به منظور پیگیری دقیق و همه جانبه موضوعات مرتبط با سیل فروردین ماه امسال، قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده از سیل به ریاست وزیر محترم کشور تشکیل شده و ذیل آن کمیته های تخصصی و قرارگاه های متناظر در استان ها و دستگاه های مرتبط تشکیل شده است.

وی افزود: پایه و اساس بسیاری از مصوبات هیات محترم وزیران در زمینه جبران خسارات ناشی از سیل، اقدامات قرارگاه بازسازی و نوسازی می باشد.

وی اضافه کرد: اولویت اول در بازسازی و جبران خسارتهای ناشی از سیل مربوط به مسکن مردم و زمین های زراعی و باغات بود و هیات محترم وزیران مصوباتی خوبی در این زمینه ها داشته است.

وی همچنین گفت: اولویت بعدی، جبران خسارت های وارد شده به زیرساخت‌های حوزه های راه و شهرسازی، نیرو و واحدهای آموزشی و درمانی و همچنین خسارات وارد شده به زیرساخت های شهری و روستایی است که در حال جمع بندی موارد مرتبط با این مبحث هستیم.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور افزود: در استان لرستان تاکنون در مجموع به هشت هزار و ۳۶۱ واحد کمک های بلاعوضی به میزان ۳۴ میلیارد تومان پرداخت شده که سه هزار و ۴۸۶ مورد مربوط به کمک های بلاعوض معیشتی، هزار و ۸ مورد کمک های بلاعوض جاری، سه هزار و ۷۳۲ مورد کمک های بلاعوض تعمیری و ۱۳۶ مورد مربوط به کمک های بلاعوض احداثی بوده است.

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در ادامه اظهار کرد: در مناطق آسیب دیده از سیل استان لرستان برخی روستاها کاملا باید جابه جا شود و در برخی روستاها بخش هایی باید جابه جا شود، بنابراین تمهیدات مربوط به این موضوع در زمینه های تامین زمین، آماده سازی زمین و تفکیک اراضی باید به طور دقیق اندیشیده شود.

جمالی نژاد با بیان اینکه با جدیت پیگیر تسریع و تسهیل امور مربوط به بازسازی و نوسازی مناطق سیلزده هستیم، گفت: سعی می کنیم با هماهنگی تمامی دستگاه ها کار بازسازی واحدهای آسیب دیده طبق دستور رییس جمهوری محترم تا انتهای سال به اتمام برسد.

لینک اصل محتوا در سازمان شهرداریها و دهیاریها

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی