دوشنبه، 3، تیر، 1398 | Monday، 24 June، 2019

نگاه حل مساله باید بر بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی ...

کد خبر: 118495
چهارشنبه 22 خرداد 1398 ساعت 17:29
نمایش: 51

نگاه حل مساله باید بر بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی حاکم شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدهادی مهدی‌نیا ظهر امروز و در جلسه کارگروه گفتمان توسعه شهر، اظهارکرد: هدف از برگزاری این جلسات، بررسی و نگاه گفتمانی به موضوعات جاری حوزه مدیریت شهری است.

وی با بیان اینکه نحوه و رویکرد مواجه با بافت های فرسوده و تاریخی یکی از چالش های اساسی در شهر مشهد است، گفت: در جلسات این چنینی باید عواملی که منجر به اختلاف نظر در اجرای طرح های نوسازی و بهسازی شده را بررسی کنیم و موضوعات را با نگاه وسیع‌تر و گسترده‌ای به نظاره بنشینیم.

مهدی‌نیا، مواجه با بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی را دو رویکرد دانست و خاطرنشان کرد: رویکرد نخست، عملگر و توسعه گراست که در زمان خودش توسط اکثریت مورد تایید قرار گرفته است.

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهدمقدس افزود: رویکرد دوم، فرهنگ‌گرای حفاظتی است که مبتنی بر یکسری‌ تئوری‌ها و مبانی نظری، انتقادی به طرح قبلی وارد می‌نماید و امروز شاهد تضارب آراء در این دو حوزه هستیم.

مهدی‌نیا تصریح کرد: بدون شک متولیان هر دو موضوع به عملکرد و روایت خود نقد درونی خواهند داشت.

وی با تاکید بر اینکه نگاه شورای پنجم و کمیسیون عمران و شهرسازی، نگاه حل مساله است، خاطرنشان کرد: نگاه ما نگاه به آینده است و هدف از این جلسات، باشناسی مسائل مختلف و مرتبط به عرصه مدیریت شهری و جلب حداکثری مشارکت دستگاه های ذی‌مدخل است.

لینک اصل محتوا در شورای شهر مشهد

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی