شنبه، 29، تیر، 1398 | Saturday، 20 July، 2019

دستغیب: حضور شیراز در اجلاس اتحادیه شهرهای تاریخی فرصتی برای معرفی بیشتر این شهر است

کد خبر: 91511
دوشنبه 19 شهریور 1397 ساعت 13:0
نمایش: 159

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» حضور شیراز در اجلاس اتحادیه شهرهای تاریخی را مهم ارزیابی کرد و آن را فرصتی برای معرفی بیشتر این شهر، بسترسازی برای تعاملات گسترده تر با شهرهای تاریخی جهان و کسب تجربه‌های ارزشمند در زمینه‌های مختلف شهری عنوان کرد .

وی اظهار کرد: هریک از ابعاد شیراز و تاریخ غنی آن ظرفیت این را دارد که تبدیل به یک رویداد درخور و شایسته در گستره جهانی شود .

وی افزود: در زمینه هنر، مکتب هنری شیراز حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد، در زمینه فرهنگ و ادب چهره‌ها و مشاهیری در شیراز زیسته و رشد یافته اند که اکنون الگوی

جهانیان هستند. همچنین در حوزه حکمت، شیراز خاستگاه صدرالمتالهین حکیم ملاصدراست که یکی از بزرگ ترین اندیشمندان و حکیمان جهان محسوب می شود .

رییس شورای شهر شیراز خاطرنشان کرد: در تعامل با دیگر شهرهای جهان به ویژه برخی کشورهای همجوار ایران که شهرهایی با تاریخ و پشتوانه مشابه با شیراز دارند، می‌توان دید که چطور از تمام داشته‌های خود برای معرفی خود به جهان و ایجاد بسترهای توسعه گردشگری بین المللی استفاده کرده‌اند .

دستغیب مهم‌ترین عامل موفقیت شهرها را در این زمینه، مدیریت واحد و یکپارچه شهری دانست و گفت: برنامه ریزی منسجم، وجود تفکر واحد و نظام‌مند برای مدیریت شهر و زیرمجموعه های آن، مولفه‌های مهم توسعه شهر در حوزه‌های مختلف به ویژه گردشگریست .

لینک اصل محتوا در شورای شهر شیراز

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی