دوشنبه، 30، اردیبهشت، 1398 | Monday، 20 May، 2019

آخرین روز عزاداری سیدالشهداء در شورای اسلامی شهر ساری برگزار شد

کد خبر: 92726
یکشنبه 1 مهر 1397 ساعت 18:58
نمایش: 76

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ساری، در این مراسم که از ساعت ۷ صبح سه شنبه ۲۷ شهریورماه ۹۷ در نمازخانه این نهاد برگزار شد، محسن قربانیان مداح اهل بیت به ذکر مصیبت امام حسین (ع) پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی واوسری که سخنران این مراسم بود با بیان اینکه جهان اسلام بعد از وفات نبی مکرم و شهادت امام علی، امام حسن مجتبی و امام حسین علیهم السلام نیاز به شخصیتی احیاگر داشت، افزود: این شخصیت باید نه بدنبال جاه و مقام بلکه باید بدنبال حفظ اسلام می بود.

وی افزود: حضرت زینب کبری (س) که همه این معصومین را درک کرده بود بهترین امام شناسی بود که می توانست از عهده این کار بر بیاید و پس از واقعه عاشورا با آن خطبه های آتشینش توانست واقعیات دشمنان اسلام را برملا کند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی با بیان اینکه پس از واقعه عاشورا بیش از ۱۵۰ هزار نفر برای دیدن اسراء به کوفه آمده بودند، اذعان داشت: در میان این جمعیت حضرت زینب (س) ۳ معجزه انجام داد. اول اینکه ایشان با اشاره انگشت خود، همهمه ی این تعداد کثیر انسان را به سکوتی مطلق تبدیل و همه توجهات را سوی خود معطوف کرد.

وی سخنان مردانه ایراد شده از سوی حضرت زینب (س) و بهت و حیرت جمعیت را دومین معجزه ایشان قلمداد کرد و افزود: جمعیت حاضر با شنیدن این سخنان به یاد دوران امام علی (ع) افتادند و گویی انگار امیرالمومنین را در حال خطبه خواندن می دیدند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی در پایان با بیان اینکه حضرت زینب (س) طوری در بین آن ۱۵۰ هزار نفر سخنرانی کردند که همه آنها با یک صوت و لحن صدای ایشان را دریافت کردند که در تاریخ از آن به عنوان معجزه سوم حضرت یاد کرده اند.

لینک اصل محتوا در شورای شهر ساری

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی