بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، 25، آذر، 1397 | Sunday، 16 December، 2018

آخرین روز عزاداری سیدالشهداء در شورای اسلامی شهر ساری برگزار شد

کد خبر: 92726
یکشنبه 1 مهر 1397 ساعت 18:58
نمایش: 56

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ساری، در این مراسم که از ساعت ۷ صبح سه شنبه ۲۷ شهریورماه ۹۷ در نمازخانه این نهاد برگزار شد، محسن قربانیان مداح اهل بیت به ذکر مصیبت امام حسین (ع) پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی واوسری که سخنران این مراسم بود با بیان اینکه جهان اسلام بعد از وفات نبی مکرم و شهادت امام علی، امام حسن مجتبی و امام حسین علیهم السلام نیاز به شخصیتی احیاگر داشت، افزود: این شخصیت باید نه بدنبال جاه و مقام بلکه باید بدنبال حفظ اسلام می بود.

وی افزود: حضرت زینب کبری (س) که همه این معصومین را درک کرده بود بهترین امام شناسی بود که می توانست از عهده این کار بر بیاید و پس از واقعه عاشورا با آن خطبه های آتشینش توانست واقعیات دشمنان اسلام را برملا کند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی با بیان اینکه پس از واقعه عاشورا بیش از ۱۵۰ هزار نفر برای دیدن اسراء به کوفه آمده بودند، اذعان داشت: در میان این جمعیت حضرت زینب (س) ۳ معجزه انجام داد. اول اینکه ایشان با اشاره انگشت خود، همهمه ی این تعداد کثیر انسان را به سکوتی مطلق تبدیل و همه توجهات را سوی خود معطوف کرد.

وی سخنان مردانه ایراد شده از سوی حضرت زینب (س) و بهت و حیرت جمعیت را دومین معجزه ایشان قلمداد کرد و افزود: جمعیت حاضر با شنیدن این سخنان به یاد دوران امام علی (ع) افتادند و گویی انگار امیرالمومنین را در حال خطبه خواندن می دیدند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی در پایان با بیان اینکه حضرت زینب (س) طوری در بین آن ۱۵۰ هزار نفر سخنرانی کردند که همه آنها با یک صوت و لحن صدای ایشان را دریافت کردند که در تاریخ از آن به عنوان معجزه سوم حضرت یاد کرده اند.

لینک اصل محتوا در شورای شهر ساری

نظرات کاربران