بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

سه شنبه، 20، آذر، 1397 | Tuesday، 11 December، 2018

ایمن‌بخشی به مراکز عمومی با ورود پرقدرت شهرداری تقویت شود/ ضوابط سختگیرانه آتش‌نشانی، ضامن سلامت شهروندان

کد خبر: 93545
شنبه 7 مهر 1397 ساعت 16:0
نمایش: 32

ایمن‌بخشی به مراکز عمومی با ورود پرقدرت شهرداری تقویت شود/ ضوابط سختگیرانه آتش‌نشانی، ضامن سلامت شهروندان

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدرضا حیدری صبح امروز و در آیین بهره‌برداری از ماشین‌آلات و تجهیزات آتش‌نشانی و نوسازی ناوگان خدمات‌شهری که همزمان با روز ملی ایمنی و آتش‌نشانی برگزار شد، ضمن تبریک این مناسبت به تمامی آتش‌نشانان، از ایشان بعنوان انسانهایی و پرتلاش و فداکار یاد کرد و گفت: «ایمنی» یکی از شاخص های زیست‌پذیر بودن شهرها محسوب می‌شود که دارای متغیرها و ابعاد مختلفی بوده و یکی از این متغیرها مربوط به سیستم آتش‌نشانی، از لحاظ فنی، تکنیکی، تجهیزات و نیروی انسانی است.

حیدری با بیان اینکه خوشبختانه با همت و تلاش شورای شهر، شهرداری و معاونت خدمات و محیط زیست شهری، سازمان آتش‌نشانی از شرایط مناسبی برخوردار است، افزود: با این وجود وضعیت کنونی قانع‌کننده نیست و باید در جهت بهبود آن تلاش کرد.

وی تصریح کرد: تجهیزات سازمان آتش‌نشانی برای شرایط بحران هستند و مدیریت شهری مشهد باید تلاش کند که با نظارت و کنترل دقیق، مانع از وقوع حادثه شود تا نیازی به استفاده از این تجهیزات نباشد.

رئیس شورای شهر مشهد، آمادگی برای شرایط بحران را یکی از ضروریت‌های غیرقابل انکار دانست و اظهارکرد: در زمینه مدیریت بحران، تجهیزات شرط لازم هستند ولی در طرف مقابل انگیزه، دانش فنی، عشق و علاقه نیروی انسانی بهر‌ه‌بردار از آن تجهیزات نیز نقش بسزایی دارد.

حیدری با بیان اینکه آتشنشانان در بین مردم عزیز و مورد احترام هستند، گفت: هرآنکس که در جهت خدمت به مردم فداکاری کند، عزیز است؛ مبارزانی که در راه استقلال و آزادی کشور مشقت‌های بسیاری تحمل کردند، شهیدانی که از استقلال، آزادی، تمامیت ارضی و دین و آیین مردم دفاع نمودند و ... از جمله مصادیق این گفته‌اند که با ارزش‌ترین دارایی یعنی جان خود را نثار کردند.

وی با اشاره به حادثه دردآور آتش‌سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو، اظهارکرد: پس از این حادثه نه‌تنها ملت ایران، بلکه تمام دنیا در مقابل فداکاری و ازخودگذشتگی آتشنشانان این حادثه سر تعظیم فرودآوردند زیرا این انسانهای وارسته، جانشان را برای حفظ جان و مال هموطنان خود در طبق اخلاص گذاشتند.

رئیس شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: در قابی دیگر، چهره و اقدام سربازی که هنگام حمله تروریستی اهواز مجروح و یا کودکی را در آغوش گرفته در تاریخ ماندگار خواهند شد چرا که اقدامش بسیار ارزشمند بوده است.

حیدری با تاکید بر تلاش مدیریت شهری به منظور ارتقاء و کمک به آتش‌نشانان، گفت: مشهدمقدس به برکت وجود بارگاه منور رضوی دارای بالاترین ظرفیت اقامتی کشور و اماکن عمومی متعدد است؛ ایمن‌بخشی و اطمینان‌بخشی به مردم برای حضور در این مکان‌ها بسیار مهم بوده و شهرداری باید با قدرت به این حوزه ورود کند.

وی تصریح کرد: تن‌دادن به ضوابط و مقررات سختگیرانه آتش‌نشانی ممکن است که برای برخی از شهروندان، کسبه، هتلداران و ... دشوار باشد ولی ناگزیر به اجرای آنها هستیم تا سلامت همگان تامین شود؛ از استانداری، فرمانداری و دیگر نهادهای مرتبط خواستاریم تا ابزارهای لازم برای تحقق این مهم را در اختیار مدیریت شهری قرار دهند.

لینک اصل محتوا در شورای شهر مشهد

نظرات کاربران