بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، 21، آذر، 1397 | Wednesday، 12 December، 2018

سی و ششمین جلسه کمیسیون سرمایه‌گذاری،مشارکت و گردشگری شورای اسلامی شهر ارومیه برگزار شد.

کد خبر: 94189
سه شنبه 10 مهر 1397 ساعت 12:59
نمایش: 42

سی و ششمین جلسه کمیسیون سرمایه‌گذاری،مشارکت و گردشگری شورای اسلامی شهر ارومیه برگزار شد .

سی و ششمین جلسه کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر ارومیه به ریاست مهندس محمدخالد حاتمی و با حضور دکتر حسین بخشایشی و عبدالرحمن نقشین اعضای کمیسیون، پیمان حسن زاده دبیر جلسات کمیسیونهای شورا ،مهندس کشتیبان مدیر عامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری ارومیه ، دکتر پارسایی سرمایه‌گذار داخلی ، میثاق پاشاپور و علی غفارزاده سرمایه‌گذار داخلی در تاریخ ۹۷/۷/۸ با دستور جلسه بررسی وضعیت پروژه های سرمایه گذاری و نیز بررسی طرح جامع پیشنهادات برای ایجاد فرصت های شغلی در شهر ارومیه در سالن جلسات شورا برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ارومیه ،مهندس محمدخالد حاتمی ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین و تبریک هفته دفاع مقدس و روز جهانی آتش نشانی و ایمنی گفت: امروز مشکل جذب سرمایه گذار یک مشکل بسیار وسیع برای شهر ارومیه شده است و علت آن بی توجهی و حمایت نکردن از سرمایه دار است .

وی در ادامه سخنانش اذعان داشت: باید توجه داشته باشیم که وقتی سرمایه گذاری را جذب کردیم و حاضر به سرمایه گذاری شد در اصل از سرمایه گذار امتیاز گرفته ایم نه اینکه به ایشان امتیاز داده باشیم؛ تنها امتیاز سرمایه گذار بردن سودی منطقی و اصولی در چهارچوب قراردادی شفاف و قانونی است اما ما بعنوان مدیریت شهری برای شهر و شهروندان خود امتیازات فراوانی از قبیل سود منطقی، اشتغالزایی، رونق اقتصادی و در نهایت توسعه شهری را به ارمغان آورده ایم، که متاسفانه این دیدگاه در بسیاری از مسئولین و ارگانهای ذیربط وجود ندارد .

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر ارومیه در بخش دیگری از سخنانش اذعان داشت: هدف اصلی مدیریت شهری خدمت به مردم بوده و است و بنده از همه شهروندان و مسئولان دولت و دستگاههای اجرایی می خواهم در راستای جذب سرمایه گذار در کنار مدیریت شهری قرار گیرند .

مهندس محمد خالد حاتمی گفت : امروز یکی از سیاست های اصلی شورای اسلامی شهر ارومیه ، حمایت و استفاده از ارتباطات فامیلی،خانوادگی و همشهری بودن جهت جذب سرمایه گذار است و امیدوارم مسئولان‌ اجرایی نیز با تغییر در رویه و دیدگاه خود مدیریت شهری را در این زمینه حمایت و یاری کنند .

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش اذعان داشت: مهمترین عامل جذب سرمایه گذار ،اعتماد است و روابط خانوادگی و منطقه ای می تواند در این زمینه موثر باشد .

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر ارومیه افزود: طبیعت زیبای ارومیه یک سرمایه بزرگ است که متاسفانه تا امروز نتوانسته ایم از این سرمایه استفاده کنیم .

وی در ادامه سخنانش گفت: بمنظورشناسایی سرمایه داران ارومیه ای که در داخل و خارج از ارومیه زندگی مینماید بر اساس مصوبه شورا مقرر گردیده که بانک اطلاعاتی در این خصوص ایجاد گردد که شهرداری در ای مورد هرچه زودتر اقدام نماید .

مهندس محمد خالد حاتمی اذعان داشت: تعریف حمایت از سرمایه گذار این نیست که شهر به او تحویل داده می شود بلکه می توانیم با مدیریت جامع و مطالعات کارشناسانه کمک بزرگی برای اقتصاد و نیز موضوع اشتغال و درآمد باشد .

وی همچنین در ادامه سخنانش اظهار داشت: امروز متاسفانه بسیاری از سرمایه داران ارومیه ای در خارج از ارومیه و کشور سرمایه گذاری کرده اند و میکنند که باعث بخشی از این موضوع برخوردهای غیرمسئولانه بعضی از مسئولان بوده و امروز اگر دیدگاه مسئولان تغییر نکند نخواهیم توانست در بحث جذب سرمایه گذار موفق عمل کنیم .

مهندس محمد خالد حاتمی با اشاره به اینکه باید به فکر آرامش و آسایش مردم باشیم اظهار داشت: با تشخیص و تائید شورای شهر گوشه قابل رقابت شهر ارومیه گردشگری است و شهر ارومیه نیز با توجه به نعمت های خدادادی و با وجود طبیعت زیبا و تنوع فرهنگی ای شهرمی تواند منابع بسیار مطمئن در بحث درآمد پایدار باشد .

وی در ادامه سخنانش اذعان داشت: امروز نباید فرصت ها را به تهدید تبدیل کنیم و نباید به موضوع با دیدی تعصبی قومی نگاه کنیم .

مهندس محمدخالد خاتمی گفت: ارومیه یعنی فرهنگ،ادب ،مهمان نوازی و مهماندوستی و با توجه به وجود روستاهای زیبا در شهر ارومیه می توان از این ظرفیت برای جذب گردشگران و موضوع مسکن ارزان که فاکتوری مهم در بحث گردشگری است استفاده کرد و ما مردم ارومیه باید بفکر شهرمان باشیم نباید فقط منتظر این باشیم که دیگرانی بیایند برای ما و شهرمان کار و تلاش کنند .

مهندس حاتمی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: در سی و ششمین جلسه کمیسیون سرمایه گذاری موضوع طرح جامع پیشنهادات برای ایجاد فرصت های کارآفرینی و شغلی در شهر ارومیه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر گردید کمیسیون سرمایه‌گذاری حمایت های لازم را از این طرح انجام داده و سازمان سرمایه‌گذاری و بحث های تخصصی آن را سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری ارومیه انجام دهد .

وی همچنین با دعوت از رسانه ها و مطبوعات در جهت شناساندن ظرفیت های شهر ارومیه اذعان داشت: ار رسانه ها و مطبوعات می خواهم تا مدیریت شهری را در راستای شناسایی سرمایه گذاران و نیز ظرفیت های شهر ارومیه یاری کنند و رسانه ها می توانند کمک و یار بسیار با ارزشی برای مدیریت شهری باشند و نقش بسزایی در موضوع شفاف سازی و توسعه شهری داشته باشند .

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورا گفت: امروز پروژه های سرمایه‌گذاری و مشارکتی سیتادیوم (رزت) ،آتام و اوریاد از پیشرفت های قابل قبولی برخوردار هستند و مشکلات پروژه آتام نیز بزودی رفع می شود .

گفتنی است که مصوبات پیشنهادی کمیسیون سرمایه‌گذاری به صحن شورای اسلامی شهر ارومیه ارجاع داده شد.

لینک اصل محتوا در شورای شهر ارومیه

نظرات کاربران