چهارشنبه، 5، تیر، 1398 | Wednesday، 26 June، 2019

مسیرهای ویژه دوچرخه سواری از شریان های تردد خودرو جدا می شود

کد خبر: 102183
دوشنبه 24 دی 1397 ساعت 9:30
نمایش: 55

اصغر آدی بیگ در گفتگو با شهریار با اعلام این خبر، اظهار داشت: به منظور تشویق و ترغیب هرچه بیشتر شهروندان به استفاده از دوچرخه و همچنین ایمنی دوچرخه سواران، مسیرهای ویژه ای برای رکابزنان و استفاده کنندگان از این وسیله نقلیه سالم مشخص می شود.

وی ادامه داد: مسیرهای مختلفی که مناسب دوچرخه سواری است، شناسایی، خط کشی و آماده سازی می شود تا بتوانیم با این اقدام شهروندان را بیش از پیش به استفاده از این وسیله نقلیه پاک سوق دهیم. همچنین با تکمیل و ایمن سازی این مسیرها، تردد با دوچرخه در شهر به آسانی و با ایمنی بالایی مقدور می شود.

آدی بیگ با اشاره به پویش سه شنبه های بدون خودرو که هر هفته در تبریز اجرا می شود، عنوان کرد: پویش سه شنبه های بدون خودرو یک کار اجرایی است و ما اهداف مختلفی را از این پویش دنبال می کنیم که از جمله مهم ترین این اهداف می توان به کاهش آلودگی هوا، سلامت شهر و شهروندان و تمایل بیشتر مردم به استفاده از دوچرخه به جای خودرو اشاره کرد.

وی افزود: پویش سه شنبه های بدون خودرو با ورود مسئولان به این پویش و استفاده از دوچرخه به جای خودرو در عزیمت به محل کار، هم آشنایی مسئولان با مشکلات موجود برای دوچرخه سواران در شهر را به دنبال دارد و هم موجب تشویق شهروندان به استفاده از این وسیله نقلیه سالم می شود.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز همچنین تصریح کرد: با آغاز عملیات خط کشی مسیرهای ویژه دوچرخه سواری و تفکیک این مسیرها از شریان های تردد خودروها، از تعدی خودرو و دوچرخه به حریم یکدیگر جلوگیری کرده و به تبع آن کاهش حوادث و افزایش ایمنی رکابزنان را شاهد می شویم.

گفتنی است پویش سه شنبه های بدون خودرو چند هفته ای است که به همت سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز و با حضور فعال ایرج شهین باهر شهردار تبریز و جمعی از اعضای شورای اسلامی این شهر در حال اجرا است.

لینک اصل محتوا در شهرداری تبریز

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی