چهارشنبه، 5، تیر، 1398 | Wednesday، 26 June، 2019

آغاز بکار طرح شهرداران مدارس

کد خبر: 109346
یکشنبه 19 اسفند 1397 ساعت 23:59
نمایش: 77

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری ، در جلسه ای که با حضور مهدی عبوری شهردار مرکز استان ، مدیران شهرداری ،  ام البنین محمدی رییس اداره آموزش و پرورش ناحیه ۲ ساری و جمعی از دانش آموزان مدارس این ناحیه برگزار شد ، عبوری شهردار ساری در سخنانی ضمن خوشامدگویی به دانش آموزان هدف از برگزاری این جلسه را انتخاب شهرداران مدارس از میان آنان و ترویج فرهنگ مشارکت پذیری دانش آموزان برای اداره مجموعه شهری توسط اهالی شهر عنوان کرد و اظهار داشت: بر اساس تجربیات گذشته و با توجه به نقش موثر دانش آموزان در فرهنگ سازی ، برگزاری این جلسات با محوریت تفکیک زباله از مبداء با حضور  آنان در دستور کار قرار گرفت.

وی با قدردانی از همکاری و همراهی اداره آموزش و پرورش ناحیه ۲ در راستای طرح تفکیک زباله از مبداء ، افزود: حمل زباله هزینه های زیادی را برای شهرداری ساری در پی دارد و بخش مهم این هزینه مربوط به تولید زیاد زباله می باشد و همه ما موظفیم تلاش خود را در راستای کاهش زباله مضاعف کنیم.

عبوری تغییر الگوی مصرف را بهترین روش در بحث  تفکیک زباله دانست و تصریح کرد: شهرداران مدارس با آموزش و فرهنگ سازی و سپس اجرای تغییر الگوی مصرف در جهت کاهش تولید زباله می توانند یاریگر مدیریت شهری باشند.

شهردار ساری با تاکید بر اینکه الگوی مصرف از مدارس شروع و به خانواده ها منتقل خواهدشد، گفت: مدیریت شهری اقدامات خوبی را در جهت تفکیک زیاله و بازیافت آن در دستور کار قرار داده که احداث نیروگاه زباله سوز از آن جمله می باشد.

وی افزود: ساخت این نیروگاه در مراحل پایانی قرار دارد و تجهیزات آن نیز در حال نصب بوده و با افتتاح این پروژه هزینه حمل زباله به حداقل کاهش خواهد یافت.

عبوری به طرح تپش (تفکیک پسماند شهر ) اشاره کرده و اظهار داشت: ایجاد اشتغال ، کاهش تولید زباله و بازگشت پسماند های قابل بازیافت به چرخه از جمله ویژگی های این طرح می باشد.

شهردار ساری خاطر نشان کرد: با حضور در مدارس مشکلات حوزه مدیریت شهری را بررسی و با کمک شهرداران مدارس در جهت رفع آن اقدام خواهیم کرد.

ام البنین محمدی رییس اداره آموزش و پرورش ناحیه ۲ ساری نیز با قدردانی از مهدی عبوری شهردار مرکز استان برای تشکیل این جلسات گفت: مجموعه آموزش و پرورش ناحیه ۲ ساری آمادگی خود را برای همکاری و همراهی مدیریت شهری در زمینه تفکیک زباله از مبداء اعلام می کند.

در ادامه این جلسه ، دانش آموزان مدارس ناحیه ۲ ساری نیز به ارائه نظرات و پیشنهادات خود در حوزه مدیریت شهری پرداختند.

شایان ذکر است ،در پایان  احکام شهرداران مدارس ناحیه ۲ ساری از سوی مهدی عبوری شهردار ساری به آنان ابلاغ شد.

لینک اصل محتوا در شهرداری ساری

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی