جمعه، 3، خرداد، 1398 | Friday، 24 May، 2019

طراحی فضای شهری در ضلع جنوب غربی راستگرد تقاطع شهید بابایی و بلوار شهبد بهشتی به پایان رسید

کد خبر: 113301
پنجشنبه 29 فروردین 1398 ساعت 13:0
نمایش: 51

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین؛ محمد اسماعیل حافظی افزود: امروزه فضای شهری کارکردهای اجتماعی فراوانی دارد و وجود فضاهای عمومی شهری، ضرورتی اساسی در برنامه های توسعه شهری هستند که امکان ایجاد تعاملات اجتماعی و مراودات شهروندی را فراهم می کند.

وی بیان کرد: طراحی فضای شهری در راستگرد تقاطع شهید بابایی و شهید بهشتی، به دلیل قرارگیری آن در مرکز شهر قزوین  از اهمیت بالایی برخوردار است.

حافظی گفت: از ویژگی های مهم این طرح  می توان به ایجاد فضای عمومی جهت مکث، استراحت، بحث و گفتگو، افزایش نظارت های اجتماعی، تامین امنیت و سلامت اجتماعی شهروندان و افزایش کیفیت بصری و زیباسازی اشاره کرد.

حافظی خاطرنشان کرد: طراحی صحیح و پیش بینی فعالیت های زنده و جذاب منجر به افزایش استفاده از فضای شهری، تقویت ارتباطات اجتماعی و افزایش حس تعلق افراد به محیط می شود و احساس مسئولیت آن ها را در بهره برداری از فضا تقویت می کند.

وی افزود: طرح نهایی پروژه  طراحی فضای شهری در ضلع جنوب غربی راستگرد تقاطع شهید بابایی و بلوار شهبد بهشتی، به همراه تمام جزئیات اجرایی، متره و برآورد، جهت بهره برداری به شهرداری منطقه دو ارسال شده است.

پایان پیام.

لینک اصل محتوا در شهرداری قزوین

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی