جمعه، 28، تیر، 1398 | Friday، 19 July، 2019

در نیمه نخست سال جاری انتقال واحدهای خودرویی به شهرک خودرو با محوریت خ...

کد خبر: 115926
سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 ساعت 22:59
نمایش: 98

مهندس محمدکریم شفیعی در جلسه کارگروه طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک با اشاره به اقدامات در دستور کار شهرداری اراک جهت کاهش آلودگی هوا بیان کرد: مطالعات مسیر دوچرخه‌سواری و بازنگری طرح جامع حمل و نقل و ترافیک، بازنگری مسیرهای اتوبوس و مطالعات یک خط BRT در حال انجام است.
وی وضعیت تاکسی‌ها در اراک را بد عنوان کرد و افزود: تاکسی‌های اراک فرسوده، با مصرف سوخت بالا و آلاینده هستند. سهم شهرداری اراک در مدیریت آلودگی‌ها کمتر از ۲.۵ درصد است که باید این سهم را در حوزه ترافیک و احداث تقاطع‌های غیرهم‌سطح اعمال کند، اما مشکل در مصرف سوخت است، خودروهای ایران ۴ برابر استاندارد جهانی مصرف سوخت دارند و ۵۰ برابر استاندارد جهانی آلودگی تولید می‌کنند.
مهندس شفیعی تصریح کرد: شهرداری در حد توان خود می‌تواند مهندسی ترافیک داشته باشد و در این شرایط باید روند خودروسازی اصلاح شود. مسلما صنعت سهم زیادی در آلودگی هوا دارد، شهرداری تنها می‌تواند اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها را مدیریت کند و تعداد خودروهای خصوصی سطح شهر و مصرف سوخت آنها در اختیار شهرداری نیست.
وی در خصوص آخرین وضعیت شهرک خودرو نیز گفت: شهرک خودروی اراک درگیر مشکلات زیادی بود که این پروژه را در آستانه توقف اجرای فاز دوم قرار داده بودند. در حال حاضر مشکلات فاز ۲ رفع شده و برای عملیاتی شدن آن مجوز اقدامات، نحوه واگذاری و قیمت باید از سوی شورای شهر اراک صادر شود.
شهردار اراک افزود: در حال حاضر برای اجرای فاز ۲ مشکلی وجود ندارد و مقرر است انتقال واحدهای خودرویی از خیابان شریعتی آغاز شود، اما به دلیل اینکه درگیر تکمیل پل شریعتی و تامین امکانات شهرک هستیم نهایتا در نیمه اول سال جاری انتقال واحدها کلید خواهد خورد.

:

لینک اصل محتوا در شهرداری اراک

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی