جمعه، 3، خرداد، 1398 | Friday، 24 May، 2019

موافقت با پیشنهاد شهرداری‌ها در لایحه مالیات بر ارزش افزوده

کد خبر: 116056
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 ساعت 19:0
نمایش: 61

کمال مرادی، دبیر کل مجمع کلانشهرها، با اعلام خبر موافقت با پیشنهاد شهرداری‌ها در لایحه مالیات بر ارزش افزوده در نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس،‌ اظهار کرد: " مقرر شد اموال غیرمنقول از جمله اراضی، املاک، تاسیسات شهری، تابلوها، دکل‌ها و نظایر آن‌ها که از معافیت مالیاتی برخوردار هستند مشمول عوارض شهرداری‌ها و دهیاری‌ها باشند و شوراهای اسلامی شهر نیز حق وضع عوارض بر این اموال را داشته باشند.
محمد رضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس درخصوص تغییرات صورت‌گرفته در لایحه مالیات بر ارزش افزوده گفت: مقرر شد عوارضی که بر دارایی‌های غیرمنقول وضع می‌شود، از معافیت‌ها خارج شود.
موضوع لایحه مالیات بر ارزش افزوده در نشست سه‌شنبه هفته گذشته صحن علنی مجلس بررسی و پس از تصویب کلیات برای بررسی بیشتر در قالب دو‌شوری به کمیسیون ارجاع و در جلسه روز یکشنبه بررسی شد.
در نشستی بندهای این لایحه که به حوزه شوراها مربوط می‌شد با حضور رئیس شورای شهر تهران، شهردار تهران و رئیس شورای عالی استان‌ها بررسی و مصوب شد.
براساس یکی از مصوبات این جلسه قرار شد در مواد ۹ و ۲۷ که نرخ مالیات بر ارزش افزوده را مشخص می‌کند، کلمه عوارض در کنار مالیات قرار گیرد و به آن اضافه شود.
همچنین براساس یکی دیگر از مصوبات مقرر شد عوارضی که بر دارایی‌های غیرمنقول وضع می‌شود، از معافیت‌ها خارج شود.

:

لینک اصل محتوا در شهرداری اراک

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی