جمعه، 28، تیر، 1398 | Friday، 19 July، 2019

برنامه ریزی کمیته زیباسازی در راستای رفع نازیبایی های شهری

کد خبر: 117825
دوشنبه 13 خرداد 1398 ساعت 14:59
نمایش: 76

حفظ سیمای بصری شهر به لحاظ اهمیت فراوان در زیباسازی شهری همواره به عنوان یکی از موارد تاثیر گذار مورد توجه هر بیننده ای واقع می گردد .

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند؛ شهردار بیرجنددر جلسه کمیته زیباسازی شهرداری تصریح کرد : : این کمیته می بایست با شناسایی مسائل مربوط به نازیبایی معابر شهر، جهت برطرف کردن آن‌ها و ارائه راهکار‌هایی برای زیبا سازی منظر شهری برنامه ریزی‌هایی را انجام دهد.

مهندس محمد علی جاوید اظهار داشت: اقداماتی که در شهر در راستای زیباسازی در حال شکل گرفتن است کافی نیست و باید در توسعه این فعالیت ها همت گماریم .

وی ضمن تاکید بر تحول چشمگیر در زیباسازی شهری افزود: مطالعه و تنظیم ضوابط در امر زیباسازی نظیر رنگ‌آمیزی، نورپردازی، مبلمان شهری، تبلیغات محیطی، نصب المان‌های شهری، ساماندهی بلوار‌ها و میادین، معماری شهری و ارائه برنامه‌های علمی برای ارتقای کیفیت خیابان ها از وظایف اصلی شهرداری و این کمیته می باشد.

جاوید همچنین  بهسازی اماکن مختلف ، تهیه شرح وظایف مدون ، رهنمون نمودن چهره شهر به سمت آرمان مطلوب ، استفاده از المان های مناسب در ورودی های شهر ، نورپردازی مناسب ، ساماندهی تابلوهای شهری و رفع نازیبایی های شهری را از برنامه های  اصلی این کمیته عنوان نمود .

شهردار بیرجند همچنین برای حصول نتایج بهتر برگزاری جلسات متعدد را از ضروریات دانست .

لینک اصل محتوا در شهرداری بیرجند

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی