جمعه، 28، تیر، 1398 | Friday، 19 July، 2019

اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در فرهنگسراهای شیراز

کد خبر: 118574
پنجشنبه 23 خرداد 1398 ساعت 12:0
نمایش: 71


رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز از اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در تمامی فرهنگسراهای سطح شهر شیراز خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، ابراهیم گشتاسبی‌راد با اعلام این خبر گفت: در قالب برنامه زمان بندی شده در تمام مجموعه‌های تحت پوشش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز طرح بسیج ملی کنترل فشارخون اجرا می‌شود.
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز تصریح کرد: از ۲۳ خرداد تا ۱۳ تیرماه اکیپ‌های سیار از سوی مراکز بهداشت به فرهنگسراها، سراهای محله، خانه محلات و سراهای مهربانی اعزام می‌شوند تا شهروندان از خدمات مربوط به کنترل فشارخون بهره‌مند گردند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت کنترل فشارخون و تاثیر پرفشاری بر سلامت افراد جامعه و پیرو ابلاغ بسیج کنترل فشار خون از سوی وزارت بهداشت و درمان در راستای شناسایی به موقع بیماران فشارخونی در سطح تمامی اقشار مردم در سنین بیش از ۳۰ سال، این سازمان در این طرح مشارکت جدی دارد.
گشتاسبی‌راد هدف از اجرای این طرح را شناسایی به موقع بیماران فشارخونی در رده سنی بالای ۳۰ سال عنوان کرد و افزود: فشارخون بالا اصلی‌ترین عامل قابل تغییر برای ناتوانی و مرگ و میر زودرس ناشی از بیماری‌های قلبی، مزمن و سکته مغزی در جهان است و اگر کنترل شود از بسیاری از این بیماری‌ها پیشگیری می‌شود.

لینک اصل محتوا در شهرداری شیراز

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی