بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، 19، آذر، 1397 | Monday، 10 December، 2018

تداوم شیب کاهش سهم شهرداری از عوارض مالیات بر ارزش افزوده

کد خبر: 92828
دوشنبه 2 مهر 1397 ساعت 9:28
نمایش: 39

تداوم شیب کاهش سهم شهرداری از عوارض مالیات بر ارزش افزوده

مهندس سید "مهدی حسینی" شهردار ساوه در گفت و گو با نارستان از تداوم شیب کاهش سهم شهرداری از عوارض مالیات بر ارزش افزوده خبر داد و گفت: سهم ساوه از ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در سه ماه نخست سال گذشته به ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در سه ماه سالجاری کاهش یافته که این رقم با کاهش حدود ۲۱ درصدی همراه بوده است .

وی ادامه داد: سال گذشته شهرداری ساوه به دلیل اجرای قانون برنامه ششم توسعه با کاهش درآمد متاثر از قانون دریافت مالیات از محل ارزش افزوده مواجه و بحران مالی در مجموعه مدیریت شهری و شهر ساوه پدیدار شد .

مهندس حسینی افزود: با وجود این شرایط مدیریت بحران جزو اولویتهای مجموعه مدیریت شهری ساوه قرار گرفت و با برگزاری جلسات تخصصی و بهره مندی از ظرفیتهای موجود اقدامات لازم برای مدیریت بحران بوجود آمده، صورت گرفت زیرا هر گونه کوتاهی ممکن بود که تبعات سنگین و جبران ناپذیری را به شهرداری و شهر ساوه وارد کند .

وی گفت: براساس آمار و ارقام موجود، بودجه ۲۰۹ میلیاردی شهرداری ساوه در سال گذشته به دلیل قطع در آمد شهرداری از محل ارزش افزوده به ۱۲۰ میلیارد تومان اصلاح شد و به عبارتی پارسال ۹۰ میلیارد تومان کاهش درآمد صورت گرفت که این موضوع ضایعه بزرگی برای حوزه مدیریت شهری ساوه بوده است

لینک اصل محتوا در شهرداری ساوه

نظرات کاربران