سه شنبه، 28، خرداد، 1398 | Tuesday، 18 June، 2019

تاپکس تنها تاکسی اینترنتی مجوزدار در ارومیه/ فعالیت غیرقانونی تاکسی های اینترنتی خطری برای تاکسی های مجوزدار است

کد خبر: 93196
چهارشنبه 4 مهر 1397 ساعت 11:59
نمایش: 68

معاون سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ارومیه گفت: فعالیت همه تاکسی‌های اینترنتی که در سطح شهر ارومیه وجود دارند غیرقانونی است و فقط تاپکس که متعلق به این سازمان است مجوز قانونی فعالیت دارد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛ فخرالدین معصوم زاده با اشاره به فعالیت تاکسی‌های اینترنتی بدون مجوز در این شهر اظهار کرد: در چندسال اخیر تاکسی‌هایی با عنوان تاکسی‌های اینترنتی در سطح شهر ارومیه فعالیت خود را شروع کرده‌اند و خیلی زود هم توانستند‌ نام و برندی برای خود ایجاد کنند اما این تاکسی‌ها بدون مجوز هستند.

وی افزود: چنانچه این تاکسی‌های اینترنتی به فعالیت خود بدون مجوز شهرداری ادامه دهند،اماکن و نیروی انتظامی شهرستان ارومیه حق پلمپ‌کردن و جلوگیری از فعالیت آنها را خواهند داشت.

معاون نظارت سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ارومیه با اشاره به فعالیت تاکسی‌های اینترنتی گفت: با فعالیت غیرقانونی این تاکسی‌های اینترنتی، تاکسی‌های بومی و قدیمی درخطر هستند و فعالیتشان کمتر شده که این خطر بزرگی برای فعالیت تاکسی‌های مجوزدار است.

معصوم زاده ادامه داد: این سازمان هیچ‌گونه نظارتی بر فعالیت تاکسی‌های بدون مجوز در سطح شهر ندارد درحالیکه روزبه ‌روز بر تعداد این تاکسی‌ها اضافه می‌شود و به تازگی فعالیت خود را به‌صورت چشمگیری گسترش داده‌اند.

وی بیان کرد: در ارومیه فقط اپلیکشن تاپکس جزء تاکسی‌های اینترنتی مجوزدار است که متعلق به سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ارومیه بوده و بنابراین این سازمان سعی دارد اپلیکشن تاپکس در بین شهروندان معرفی و دامنه فعالیتش گسترش داده شود تا تاپکس مجوزدار در هنگام احتیاج به تاکسی به راحتی و در زمان کم و به صورت مطمئن در اختیار همشهریان قرار گیرد.

معاون نظارت سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ارومیه درباره نحوه محاسبه قیمت‌ها در تاپکس خاطرنشان کرد: کرایه این تاکسی‌ها طبق نرخ‌گذاری مجاز برای تاکسی‌های اینترنتی قیمت‌گذاری شده و قیمت بر حسب کیلومتر یا مسافت محاسبه نمی‌شود بلکه بر اساس مبدا و مقصد تعیین می‌شود که نرخ این تاکسی‌ها به نسبت تاکسی‌های دیگر بسیار ارزان‌تر است.

لینک اصل محتوا در شهرداری ارومیه

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی