بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنجشنبه، 22، آذر، 1397 | Thursday، 13 December، 2018

توسعه کمربند سبز، گامی در جهت حل معضل حاشیه نشینی در منطقه ۴

کد خبر: 93249
چهارشنبه 4 مهر 1397 ساعت 14:59
نمایش: 45

شهردار منطقه چهار عنوان کرد:


توسعه کمربند سبز، گامی در جهت حل معضل حاشیه نشینی در منطقه ۴


سرویس خبر: اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان
شهردار منطقه چهار کرمان توسعه کمربند سبز را گامی در جهت جلوگیری از حاشیه نشینی عنوان کرد و گفت: البته در این راستا مسئله خشکسالی و کمبود آب سبب کند شدن روند کار شده است که امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، توسعه و گسترش کمربند سبز به زودی به مرحله اجرایی برسد.
محمدحسین مومنی افزود: همچنین برای حل معضل حاشیه نشینی، تعداد واحدهای گشتی در این منطقه را افزایش داده و امکانات لازم را برای این امر اختصاص داده‌ایم.
وی در خصوص مسئله حاشیه نشینی در این منطقه گفت: مرز بسیار وسیعی در این منطقه به حاشیه نشینی تبدیل شده است که از سمت شهرک صنعتی شروع شده و تا محدوده کوره‌ها، جاده ماهان، سرآسیاب و اطراف آن و مرز ده بالا ادامه دارد.
مومنی با اشاره به اینکه در زمینه حل معضل حاشیه نشینی، شهرداری به تنهایی نمی‌تواند اقدام کند، تصریح کرد: در این راستا همکاری ارگان‌های مختلف از قبیل دستگاه‌های قضایی، نیروی انتظامی و مسکن و شهرسازی لازم و ضروری است.
شهردار منطقه چهار ادامه داد: با توجه به وسعت منطقه و وسعت خط مرزی که این منطقه با بافت‌ها و سکونت‌گاه‌های غیر رسمی دارد، سعی داریم با همکاری نیروی انتظامی و احکامی که در این زمینه صادر شده، بتوانیم زمین‌هایی که در آنها ساخت و سازهای غیر مجاز صورت گرفته را به بیت‌المال برگشت دهیم.
وی با اشاره به اینکه شهرک صنعتی اخیرا به محدوده شهری اضافه و به شهرداری ابلاغ شده است، افزود: در این راستا مقرر شده با همکاری سازمان مسکن و شهرسازی اقداماتی از جمله احداث پارک و آسفالت و به‌سازی معابر در این محدوده صورت گیرد تا مردم از حاشیه نشینی فاصله بگیرند.

مریم ایرانمنش

لینک اصل محتوا در شهرداری کرمان

نظرات کاربران