یکشنبه، 5، خرداد، 1398 | Sunday، 26 May، 2019

پیش‌بینی احداث و راه‌اندازی سه پاتوق شهری در خیابان توحید/ پروژه ...

کد خبر: 93371
پنجشنبه 5 مهر 1397 ساعت 20:59
نمایش: 101

پیش‌بینی احداث و راه‌اندازی سه پاتوق شهری در خیابان توحید/ پروژه بهسازی پیاده‌روهای خیابان توحید پایان یافت

شهردار منطقه ۲ مشهد از اتمام پروژه بهسازی پیاده‌روهای خیابان توحید خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، جلال قربانی با بیان اینکه بهسازی و اصلاح پیاده‌روها در محور خیابان توحید به اتمام رسیده است، افزود: ضلع جنوبی و شمالی خیابان توحید به طول ۱۳۰۰ متر و محوطه‌های مقابل مجتمع تجاری نصر در ضلع جنوبی و بانک صادرات در ضلع شمالی، بهسازی شده است.
وی با اشاره به اینکه برای بهسازی پیاده‌روهای خیابان توحید، اعتباری معادل ۱۲ میلیارد ریال هزینه شده است، اظهار داشت: این عملیات شامل خاک‌برداری، لوله‌گذاری جهت آبیاری فضای سبز، اجرای تاسیسات برقی جهت تامین روشنایی، آماده‌سازی بستر با تراکم مناسب، اجرای جدول و کانیو سنگی و تایل فرش می‌باشد.
قربانی با اشاره به اینکه خیابان توحید یکی از مسیرهای اصلی منتهی به حرم مطهر می‌باشد، خاطرنشان کرد: جهت رفاه حال شهروندان در طول این مسیر، نصب مبلمان شهری در نظر گرفته شده و طرح بساوایی اجرا شده است.
وی افزود: همچنین جهت افزایش ایمنی شهروندان در ورودی خیابان‌های فرعی این معبر، سرعتکاه احداث شده است.
****احداث ۶ ایستگاه تخلیه بار در خیابان توحید برای رفع نیاز کسبه بعد از راه‌اندازی خط ۳ بی آر تی
شهردار منطقه ۲ مشهد همچنین از مرمت پیاده‌رو و حاشیه خانه تاریخی داودی که در ضلع جنوبی خیابان توحید قرار دارد به صورت سنتی و هنری خبر داد و گفت: ۳ پاتوق شهری در مسیر خیابان توحید برای دورهمی شهروندان در نظر گرفته شده است که همزمان با ایام محرم یکی از این پاتوق‌ها برای پذیرایی از عزاداران حسینی و زائرین آقا علی بن موسی الرضا (ع) بهره‌برداری شد.
قربانی تصریح کرد: با توجه به احداث خط بی آرتی در خیابان توحید و نیاز کسبه به محل تخلیه بار، ۶ ایستگاه تخلیه بار در این مسیر درنظرگرفته شده که ۴ ایستگاه در ضلع شمالی و ۲ ایستگاه در ضلع جنوبی می‌باشد.
شهردار منطقه ۲ ضمن قدردانی از زحمات نیروهای فنی و عمران این منطقه در جهت پیشبرد هر چه سریعتر این پروژه، از صبر و حمایت شهروندان و کسبه محترم خیابان توحید در طول اجرای پروژه تشکر کرد.

لینک اصل محتوا در شهرداری مشهد

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی