چهارشنبه، 29، خرداد، 1398 | Wednesday، 19 June، 2019

استواری امروز کشور ثمره ایستادگی در دوران دفاع مقدس است/تفکر بسیج عجین با بهره‌وری است

کد خبر: 93581
شنبه 7 مهر 1397 ساعت 17:30
نمایش: 44

به گزارش شهرنیوز، دکتر سقائیان نژاد در همایش گرامیداشت هفته دفاع مقدس که در سالن همایش‌های بین المللی شهرداری قم برگزار شد، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس، گفت: تفکر بسیجی برای همه ما روشن است، در قرآن سه مرتبه امتیاز برای انسان قائل شده است، که باید شاخص‌های یک بسیجی باشد، از جمله آن‌ها تقوا، علم، بصیرت و جهاد در همه زمینه‌ها است که به غیر از این سه شاخص امتیاز دیگری ذکر نشده است.
شهردار قم با اشاره به اینکه موضوع مدیریت جهادی و اقتصادمقاومتی از همین دسته بندی‌ها است، گفت: بسیج از زمان پیامبر(ص) تشکیل شده است، درآن زمان عده‌ای آماده دفاع از اسلام و انقلاب بوده‌اند، همانطور که در دوران ۸ سال دفاع مقدس و اکنون نیز این افراد وجود دارند.
سقائیان نژاد با بیان اینکه سیره امام حسین(ع) سیره رشد است، ادامه داد: اکنون در ایام محرم قرار داریم و سیره بسیج همان سیره امام حسین(ع) است و سیره امام حسین(ع) ادامه سیره پیامبر(ص) است که باعث رشد و تعالی انسان می‌شود.
وی با اشاره به سخنان شهیدمطهری، گفت: رشد به معنای این است که از سرمایه‌های در اختیار بتوان حفاظت و حراست کرد.
شهردار قم با بیان اینکه امام حسین(ع) به خاطر اینکه از اسلام به عنوان یک سرمایه محافظت کند قیام کرد، ادامه داد: انقلاب اسلامی امروز برای ما یک سرمایه است، و حفظ و حراست از آن رشد ما را به دنبال دارد و اگر نتوانیم از آن حراست کنیم ملت بدون رشدی هستیم.
سقائیان نژاد با اشاره به موضوع جنگ اقتصادی، گفت: دفاع مقدس برای ما یک الگو است و اگر کشور اکنون استوار بوده و دارای عزت است به برکت همان دوران است و در دوران دفاع مقدس تهاجم فرهنگی به حداقل رسید و در سال‌های بعد به اوج رسید که مقابل آن ایستادیم و اکنون هم دشمن جنگ اقتصادی را به راه انداخته است که باید مقابل آن بایستیم.
وی با اشاره به اینکه سرکرده جنگ اقتصادی آمریکا است، ادامه داد: نماینده این جنگ در منطقه رژیم صهیونیستی و در داخل تفکر لیبرالیسم است.
شهردار قم خاطرنشان کرد: بسیجی که در ادارات از آن صحبت می‌کنیم دچار بی بهره وری نیست، آنکه از جان خود مایه می‌گذارد نباید از این مشکلات بترسد و باید قیام امام حسین(ع) و جنگ تحمیلی را الگو قرار دهیم.
سقائیان نژاد با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در این ارتباط که در نظام هیچ بن بستی وجود ندارد، گفت: بن بست خودمان هستیم، خودمان با احتکار و رانت و... مشکلات را ایجاد می‌کنیم و انسجامی که در قسمت‌های مختلف باید باشد نیست.

لینک اصل محتوا در شهرداری قم

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی